Ветеранів, які мають поранення або травми, безкоштовно забезпечують засобами реабілітації. Проте, не всі знають, що крім протеза або крісла колісного, можна отримати ще цілий ряд пристроїв, які здатні полегшити життя.

Куди для цього звертатися та які засоби надає держава, розповіла радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька.

Читайте також: Ветеранам стане простіше замінити частину протезу – які правила ухвалив уряд

Обирати не потрібно

Вона зазначила, що учасники бойових дій мають право на всі допоміжні засоби, які їм потрібні, і вони не заміняють одне одного.

«Ветеран в Україні не повинен обирати, чи він хоче, наприклад, механічний протез чи біонічний, бо йому держава фінансує обидва види. Людина може отримати їх і спробувати, який засіб йому більше підходить», - розповідає Олена Кульчицька.

Крім протеза, є можливість узяти палиці або милиці, адже при подвійних ампутаціях людям часто потрібна додаткова опора. Також іноді людині складно протягом дня користуватися протезом, і їй може бути потрібне крісло колісне. Його ветерану також має надати держава.

«До того ж ,у нас передбачено цілий перелік допоміжних засобів реабілітації для облаштування житла, ванни, туалету. Це різноманітні поручні, ліжка з протипролежневими матрацами для осіб, які мають травму спинного мозку, підйомники тощо. Держава все це забезпечує. І нам важливо, щоб ветеран отримав все, що йому потрібно, в одній точці призначення», - говорить радниця міністра соціальної політики.

Читайте також: На Львівщині відкрили відділення комплексної реабілітації для військових та цивільних – подробиці

Куди звертатися

Процедура забезпечення протезом та іншими засобами реабілітації починається із призначення. Його формулюють або мультидисциплінарні реабілітаційні команди, які працюють в реабілітаційних відділеннях та реабілітаційних закладах, або військово-лікарські комісії, які працюють у військових шпиталях, або медико-соціальна експертна комісія. Важливо, щоб призначення було максимально повним і містило перелік всіх засобів, які знадобляться людині.

«Далі для отримання засобів можна звернутися до соціального працівника, який працює в закладі охорони здоров'я, або до представників територіальних відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, управління соцзахисту, ЦНАПу, через електронний кабінет особи з інвалідністю. Людина має отримати направлення на забезпечення засобами та обрати підприємство. Також ветеран може придбати їх самостійно і отримати компенсацію», - розповідає Олена Кульчицька.

Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, як військовим отримати відпустку для лікування після поранення або у випадку хвороби.

Фото: з відкритих джерел