У випадку хвороби або після отриманого поранення військовослужбовці мають право на додаткову відпустку. Вона може надаватися для лікування або вже після його завершення – для реабілітації, протезування тощо. Рішення про необхідність відпустки приймає військово-лікарська комісія.

У пресслужбі Донецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки нагадали, якою може бути тривалість такої відпустки, в яких ситуаціях вона надається і що потрібно зробити військовому, аби отримати відпускний квиток.

Читайте також: Ветеранам надають грошову допомогу на лікування та реабілітацію – як отримати

Від 30 до 60 днів

Так, на підставі постанови ВЛК відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після травм (поранень, контузій) може надаватися:

- на 30 календарних днів у зв’язку з хворобою;

- на 30, 45 або 60 календарних днів для лікування після поранення, травми, контузії або після оперативного лікування.

Крім того, за наявності медичних показань відпустку для лікування у зв’язку з хворобою або після поранення, травм, контузії чи каліцтва можуть продовжити ще на 30 днів, а в окремих випадках – на 45 або 60. Проте, загальний термін безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні у військових (цивільних) лікувальних закладах, включаючи відпустку за станом здоров’я, не повинен перевищувати 12 місяців поспіль.

«Прийняття рішення лікарем щодо необхідного для лікування терміну залежить від кожного окремого клінічного випадку з обов’язковим дотриманням вимог щодо діагностичних та лікувальних методів надання медичної допомоги, визначених клінічними протоколами, стандартами медичної допомоги, адаптованими клінічними настановами», - пояснюють у Донецькому обласному ТЦК та СП.

Читайте також: Ветерани та військові можуть поїхати на лікування за кордон – алгоритм дій

Як отримати відпускний квиток

Якщо ВЛК прийняло рішення щодо надання відпустки на лікування у зв’язку з хворобою після травм, вам потрібно виконати такі кроки:

• Перебуваючи в закладі охорони здоров’я, напишіть рапорт на відпустку за станом здоров’я, вказуючи місце її проходження та назву ТЦК та СП за місцем проведення відпустки, до якого військова частина має надсилати відпускний квиток, та передайте лікуючому лікарю.

• Отримайте від лікуючого лікаря оригінали документів (довідка ВЛК, рапорт на відпустку та виписку з медкарти стаціонарного хворого), які заклад охорони здоров’я відправив засобами електронного документообігу до Вашої військової частини з відміткою “відправлено в СЕДО”, номером вихідного листа в СЕДО, датою його відправки, і штампом для повірення документа

• Прибудьте до ТЦК та СП, який вказали у рапорті, і станьте на облік.

• Очікуйте поки військова частина оформить наказ на відпустку та відпускний квиток, який направить через систему електронного документообігу до ТЦК та СП, який ви вказали у рапорті.

• Отримайте в ТЦК та СП відпускний квиток

Важливо, що тривалість відпустки у зв’язку з хворобою або для лікування після поранення повинна бути саме такою, яка вказана в довідці ВЛК. Крім того, командир, з урахуванням місця розташування військової частини та місця проходження відпустки, може надати до двох додаткових діб на дорогу.

«Якщо командир надав меншу кількість днів на відпустку, ніж вказано у довідці ВЛК і ви не згодні з цим рішенням, апелюйте до вищого командування. Якщо й це не дає результату, зателефонуй на гарячу лінію Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міністерства оборони України (15-12)», - радять у ТЦК.

Читайт також: Для ветеранів та УБД запустили проєкт з безкоштовного відновлення зору – як взяти участь

Проходження ВЛК після відпустки

Після закінчення лікування та відпустки, військовому потрібно повторно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби. Для цього він має за кілька днів до завершення відпустки прибути до ТЦК та СП і взяти повторне направлення на ВЛК за місцем проведення відпустки.

У випадку, якщо військовому потрібна повторна відпустка для лікування, він також має ще раз пройти медичний огляд військово-лікарської комісії.

Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, як захисникам оскаржити рішення МСЕК, якщо вони вважають його несправедливим.

Фото: з відкритих джерел