Для учасників бойових дій в Україні передбачені пільги на оплату комуналки. Знижка на газо-, електропостачання, квартплату та інші послуги складає до 75 %  і надається всім військовим та ветеранам, незалежно від того, проживають вони у власному або орендованому житлі.

У яких випадках пільги поширюються на батьків захисників та які знижки вони можуть отримати, читайте у матеріалі veteran.com.ua.

Читайте також: Пільги на комуналку – чи можуть надати знижку, якщо ветеран живе у гуртожитку

Знижка для УБД та їхніх родин

Як розповідають на платформі e-Ветеран, учасники бойових дій мають право на 75-процентну знижку на:

• користування житлом (квартплату) в межах норм, передбачених чинним законодавством;

• комунальні послуги (газ, електроенергія тощо) та скраплений балонний газ для побутових потреб  в межах середніх норм споживання.

Пільги також поширюються на членів сім’ї захисника, які проживають разом з ним. Серед них, зокрема, непрацездатні батьки.

Знижка на квартплату надається з розрахунку 21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Для знижки на опалення розрахунок такий самий (21 квадратний метр опалювальної площі на кожну особу плюс 10,5 кв. метра на сім’ю). Проте для сімей, які складаються лише з непрацездатних осіб, використовується подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).

Тобто, якщо батьки учасника бойових дій є непрацездатними та проживають разом з ним, він може включити їх в склад сім’ї при оформленні відповідної пільги, і це буде враховуватися при розрахунках площі житла, на яку надається знижка.

Читайте також: Пільги на оплату комуналки – як ветеранам оформити знижку онлайн

Пільги для родин загиблих

Крім того, в Україні діє знижка у розмірі 50 % на користування житлом та комунальними послугами для родин полеглих захисників.

Серед тих, хто має право на пільги – непрацездатні батьки загиблого (померлого) військового або ветерана.

Детальніше про те, які правила діють, куди звертатися для оформлення пільг та які документи надати, читайте на платформі e-Ветеран.

Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, на які пільги мають право учасники бойових дій під час вступу до університетів.

Фото: з відкритих джерел