Український Уряд ухвалив важливі рішення щодо проходження ВЛК (військово-лікарської комісії). Відповідні зміни офіційно внесені до порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період Постановою № 519 від 6 травня.

Читайте також: Штраф за непроходження ВЛК -  кому й коли загрожує адміністративна відповідальність

Які зміни передбачаються Постановою

Вже кілька місяців у мобільному застосунку "Резерв +" доступний функціонал генерації направлення на ВЛК в електронній формі. Тож, щоб пройти медичний огляд, військовозобов’язаним більше не треба йти за направленням до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК): отримати документ можна просто вдома.

Раніше на електронні направлення у "Резерв +" обов’язково мав бути накладений підпис керівника відповідного ТЦК.  Тепер же цієї вимоги немає: завдяки ухваленим змінам, невдовзі користувачі зможуть не очікувати накладення електронного підпису. Пройти медогляд можна буде, опустивши даний формальний етап, що має дещо прискорити процедуру.

Крім того, новою Постановою посилюється захист прав військовозобов’язаних з інвалідністю під час взаємодії з військово-лікарською комісією. Тепер ТЦК на законодавчому рівні заборонено направляти таких громадян на ВЛК. Медогляд для них стане виключно добровільною справою (наприклад, якщо людина планує проходити службу за контрактом).

"Зміни, які внесені у постанови, важливі. Вони допоможуть оптимізувати та прискорити проходження ВЛК. Так люди зможуть заощадити свій час, а працівники ТЦК – зменшити кількість адміністративної роботи", – цитує заступницю міністра з питань цифровізації Катерину Черногоренко Міноборони України.

Кому необхідно пройти ВЛК протягом місяця

Військовозобов’язаним, які наразі мають статус "обмежено придатних" до служби, слід повторно пройти ВЛК та актуалізувати його. Зробити це необхідно до 5 червня поточного року всім, крім таких категорій:

- громадяни віком до 25 та старше 60 років;

- особи з інвалідністю;

- ті, хто пройшов медогляд після 4 травня 2024 року.

Читайте також: Кого з чоловіків до 25 років можуть мобілізувати – роз’яснення адвокатки

Як розповів старший сержант медичної служби Рівненського обласного ТЦК та СП Тарас Гусарук, військовозобов’язаним для проходження ВЛК слід зареєструватися в застосунку "Резерв +" та згенерувати електронне направлення – воно буде дійсним протягом 14 днів.

"Хочу закликати всіх звернутися до своїх сімейних лікарів з метою внесення медичних даних в Електронну систему охорони здоров’я. Це зменшить навантаження на військово-лікарські комісії, оскільки вони одразу бачитимуть стан речей та швидше виноситимуть постанови щодо придатності до військової служби", - зазначив він.

На проходження військово-лікарської комісіє дається чотири дні, а в разі необхідності скерувати особу на додаткові обстеження цей строк може бути продовжений до двох тижнів. Після цього у "Резерв +" буде згенеровано довідку  ВЛК або свідоцтво про хворобу – військовозобов’язаному не доведеться звертатися до ТЦК чи інших структур, щоб побачити цей висновок.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які відстрочки від мобілізації більше не продовжуватимуть в автоматичному режимі.

Фото: з відкритих джерел