Реабілітація спортом – вже давно не новинка для України. У регіонах для ветеранів, ветеранок, військових та родин запускають секції, влаштовують тренування, майстер-класи та змагання. Захисників та їхніх близьких залучають до занять різними видами спорту: від плавання – до адаптивної стрільби з лука чи танців.
Читайте також: Ефективна реабілітація, реалізація та коло своїх - у Львові ветеранів запрошують на адаптивну фізичну підготовку
Близько місяця тому у Чернівцях також започаткували схожу ініціативу. У місті стартувала безкоштовна програма фізичних тренувань для ветеранів, ветеранок, учасників бойових дій та військовослужбовців "Ветеранський спорт: сила духу". Як відбуваються заняття, чи є вимоги до фізичного стану та підготовки учасників та як до них долучитися, veteran.com.ua розповів тренер та фахівець "Активних парків" Богдан Бонар.
Відновлення у колі родини на свіжому повітрі
Ініціатором проєкту виступив заступник начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Роман Греба за підтримки управління молоді та спорту, управління з питань ветеранської політики, Чернівецького обласного центру ФЗН "Спорт для всіх" та соціального проєкту "Активні парки – локації здорової України" м. Чернівці. А заняття для ветеранів, військових та їхніх близьких проводить сам Богдан Бонар. Проєкт стартував 10 червня, триватиме протягом літа, а потім перейде у "постійну фазу".
Відвідувати безкоштовні заняття можуть люди з будь-яким рівнем підготовки та фізичними обмеженнями. На заняття чекають військовослужбовців, ветеранів та ветеранок, а також їхніх дружин/чоловіків та дітей – щоб підтримати єдність родини та спільне відновлення.
"Вимог до фізичної форми немає. Програма відкрита для захисників та захисниць з пораненнями, ампутаціями, протезами та іншими наслідками бойових дій (звісно, крім випадків, коли активність заборонена з медичної точки зору), - розповідає Богдан. - Ми передбачаємо інклюзивні умови та адаптуємо вправи індивідуально".
Читайте також: У Чернівцях для ветеранів проводять безкоштовні тренування з карате – подробиці
Заняття проходять на свіжому повітрі на локації "Активний парк" у Чернівцях, що розташована у парку Жовтневому. Тут учасники використовуватимуть наявні вуличні тренажери та спортивні майданчики під наглядом тренера, щоб покращити фізичну форму. Програмою передбачені, зокрема, функціональні вправи, руханки, дихальні вправи, а також настільний теніс, легкі командні ігри та кардіонавантаження.
Як взяти участь у проєкті "Ветеранський спорт: сила духу"
Як зазначає чоловік, не варто сприймати заняття спортом лише як спосіб відновити та покращити фізичну форму. Насправді такі заняття мають помітний позитивний вплив на людину й за іншими напрямками. Зокрема, вони сприяють:
· зміцненню психологічного стану;
· боротьбі з тривожністю та стресом;
· відчуттю підтримки та мотивації;
· новим знайомствам, створенню побратимського кола та відчуття спільноти "своїх".
Інакше кажучи, це простір підтримки, сили та єдності. А крім того, ще й "стартовий" майданчик до змагань. Адже учасники проєкту під наглядом професійних тренерів можуть підготуватися до аматорських турнірів та ветеранських спортивних заходів.
Активності у рамках безкоштовної програми фізичних тренувань відбуваються двічі на тиждень – по вівторках о 19:00 та по суботах об 11:00. Щоб записатися на заняття, військові, ветерани та ветеранки, їхні родини мають зв’язатися з організаторами через сторінки "Активних парків" у соціальних мережах або скомунікувати безпосередньо з Богданом Бонаром за телефоном: 066-564-95-38.
Нагадаємо, в Україні розширили програму "Ветеранський спорт". Захисники та захисниці тепер можуть витрачати державну допомогу (1500 грн на квартал) не тільки на оплату тренувань, але й на активний відпочинок.
Фото: Чернівецька ОВА