У додатку “Резерв+” з’явилися детальні причини порушення військового обліку

У мобільному додатку “Резерв+” оновили функціонал: тепер у реєстрі відображається не лише факт порушення правил військового обліку, а й конкретні причини, через які особу було внесено до списку порушників. Такі зміни стали доступними після останнього оновлення додатку, повідомляє адвокат Дар'я Тарасенко на своїй сторінці у Фейсбук. 

Раніше у профілі призовника, військовозобов’язаного чи резервіста в додатку могла бути просто червона стрічка з формулюванням “порушено правила військового обліку”, без уточнень. Тепер додано більше даних: якщо особа перебуває в розшуку, зазначається сам факт розшуку, причина цього розшуку та дата його початку.

Читайте також: "Кар’єра ветерана" - для захисників та захисниць запустили нову онлайн-платформу з працевлаштування

Водночас, незважаючи на розширення інформації, ці відомості залишаються досить загальними. Наприклад, у наведеному скриншоті причина розшуку зазначена як “неявка за повісткою”. Проте додаток не вказує конкретну дату повістки, адресу, куди її направили, або чи було її вручено особисто. Це створює правову невизначеність для осіб, яких внесено до реєстру порушників.

Юристи наголошують, що згідно з чинним законодавством, лише у випадку належного повідомлення військовозобов’язаного про виклик можна вважати неявку адміністративним правопорушенням. Детально про це роз’яснено в попередньому матеріалі, який можна переглянути за посиланням.

Водночас важливо розуміти: наявність відповідної відмітки в реєстрі “Резерв+” не означає автоматичного притягнення до відповідальності. У багатьох випадках, як свідчить практика, навіть за наявності позначки про порушення жодної постанови про притягнення до відповідальності не було винесено, а отже, штраф особі не накладено.

Читайте також: У "Резерв +" запустять ще два види відстрочок від мобілізації – хто зможе оформити

Раніше ми повідомляли, що Міністерство оборони України попереджало всіх українців, які користуються мобільним застосунком «Резерв+», про необхідність терміново оновити додаток. Причина — оновлення сертифіката безпеки, без якого робота програми в попередніх версіях повністю блокується.

«У версії 1.6.0 під час авторизації з’являтиметься попередження з вимогою оновити застосунок. А в більш ранніх версіях “Резерв+” взагалі не працюватиме — користувачі бачитимуть повідомлення про технічну помилку», — зазначено в офіційному повідомленні.

ФОТО: пресслужба Міністерства оборони