Якщо військовозобов’язаний вчинив правопорушення, наприклад, не з’явився вчасно за повісткою, ТЦК та СП має тільки три місяці, щоб винести постанову про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності. Тобто, пізніше військкомат вже не має права накласти на людину штраф.

Проте, чи означає це, що військовозобов’язаний також буде знятий з розшуку? На це питання на своїй сторінці у Facebook відповіла адвокатка Дар’я Тарасенко.

Читайте також: Чоловікам, які живуть за кордоном, приходять повістки в Україні – чи можуть накласти штраф

«Якщо військовозобов’язаний проігнорував повістку, ТЦК та СП шукає інші способи, щоб чоловік там з’явився. Таким способом є оголошення в розшук і поліція отримує задачу – знайти цю людину і доставити в ТЦК та СП. І через три місяці ця задача не зникає», - пояснює правознавиця.

Дар’я Тарасенко пояснила, що розшук може припинитися тільки в двох випадках:

• якщо військовозобов’язаний сам з’явиться до ТЦК та СП, щоб з’ясувати, чому у додатку «Резерв+» відображається статус «У розшуку» і про яке порушення йде мова;

• якщо військовозобов’язаного затримає поліція та доставить у ТЦК та СП.

Читайте також: Мобілізація: хто може не з’явитися до ТЦК з повісткою на руках

Юристка радить чоловікам, які дізналися про розшук, одразу вирішити цю проблему та завітати до ТЦК та СП, щоб дізнатися, чому виникло правопорушення.

Нагадаємо, найближчим часом запрацює механізм дистанційної постановки на військовий облік для всіх чоловіків призовного віку, які перебувають за межами країни. Згідно з новими правилами, чоловіки віком від 18 до 60 років, які наразі перебувають в інших країнах, отримають можливість стати на військовий облік віддалено — без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування та проходити військово-лікарську комісію.

Фото: з відкритих джерел