У столиці з’явилося ще одне місце, де ветерани можуть поділитися своїми проблемами, отримати допомогу та поспілкуватися з побратимами. Це Кабінет довіри ветерана. Простір створив психолог з багаторічним стажем і ветеран російсько-української війни Євген Скляренко.

Він розповідає, що прагне забезпечити надання необхідних послуг та пільг учасникам бойових дій, а також об’єднати бійців, які повертаються до цивільного життя.

Читайте також: Зустрічі з психологами та кар’єрні консультації – ветеранів запрошують у табір на Київщині

Безкоштовна реабілітація

У кабінеті можна отримати психологічну підтримку, юридичну допомогу, консультації психіатра та соціальний супровід, відвідати розважальні та навчальні заходи. З відвідувачами працюють психологи, психотерапевти, соціальні працівники та психіатри. Усі вони мають бойовий досвід та розуміють, через що пройшли ветерани.

Як розповідає Євген Скляренко, найчастіше захисники скаржаться на тривожні-депресивні розлади, посттравматичні розлади, залежності та проблеми в адаптації.

«Чомусь проблеми замовчують і до нас зачасту приходять хлопці, коли вже пізно. І зараз ідея Кабінету довіри в тому, щоб хлопці могли приходити, отримувати послуги, просто знаходитися в безпечному просторі, де їх розуміють», - розповів психолог.

Він зазначив, що ветеранам, які мають певні залежності, пропонують пройти безкоштовну реабілітацію. Крім того, можна просто звернутися до психолога або травмафокусного психотерапевта. Також планують створити окрему групу для сімейних пар.

Читайте також: Соціальна та психологічна допомога – у Запоріжжі працюють «Кімнати Захисника»

Найскладніше – адаптуватися до цивільного життя

Один з тих, хто працює у кабінеті - ветеран війни Віталій. З 2023 року він служив у 25 окремій повітряно-десантній бригаді, але під час виконання бойового завдання наступив на міну.

Наразі він допомагає соціалізуватися ветеранам, адже по собі знає: найскладніше — це адаптуватися до цивільного життя.

«Я буду відвідувати лікарні, госпіталі, реабілітаційні центри, де військові проходять реабілітацію, де вони не мають можливості отримати якусь психологічну допомогу, є  питання, з якими я на своєму досвіді можу їм допомогти», — розповів Віталій.

Крім того, свої послуги надає ветеран Євген. До лютого 2022 року він був шеф-кухарем в одному з ресторанів, та після поранення на службі не зміг повернутися до своєї професії.

Ветеран розповідає, що в нього є потреба допомагати військовим, тому він проводить з ними зустрічі, на яких розповідає, як долає життєві труднощі і де можна отримати допомогу.

 «Ділюся досвідом, переживаннями, ділюся, як я живу в цьому соціумі. Основна робота – знайомство, що є такий кабінет, що є такі послуги, які надаються ветеранам, що є структура, яка допомагає», — розповів Євген.

Нагадаємо, ветеран Денис Дудник заснував психологічний хаб для військових та цивільних.

Фото: Суспільне Київ