У столиці вже понад півтора року працює соціальна ініціатива, яка допомагає військовим повертатися до мирного життя через танець. Проєкт заснований ветераном російсько-української війни Олександром Манченком та його дружиною Ольгою.
Після участі в боях на сході України Олександр вирішив впоратися з посттравматичним стресовим розладом за допомогою бачати – одного з латиноамериканських танців. Пізніше він почав допомагати іншим та відкрити повноцінну студію. Так започаткувався соціальний проєкт «Танцюючи, відновись».
Читайте також: Простір підтримки та сили: у Чернівцях для воїнів та ветеранів запустили безкоштовну програму тренувань
Бачата, сальса та кізумба
На початку повномасштабного вторгнення Олександр Манченко воював на Донецькому та Луганському напрямках. Найкращою реабілітацією після повернення з фронту стали танці.
«Саша розказав, що він вийшов з цього стану завдяки танцям. Поділився зі мною своєю ідею, і я сказала, що вона дуже класна», - розповідає співвласниця студії танцю Ольга Манченко.
Наразі вона навчає військових та цивільних латиноамериканським танцям. Тренерка викладає бачату, сальсу та нині вивчає кізумбу. Заняття безкоштовні і проходять кожної суботи.
На початку проєкту Ольга проводила заняття одна, а потім задумалася над розширенням програми.
«В якийсь момент я захотіла більше груп, більше творчих проектів, якихось майстер-класів, якихось індивідуальних проектів. І мене просто на все не вистачає, не вистачає часу. Ми знайшли іншого тренера», - говорить Ольга.
Читайте також: У Запоріжжі ветеранів запрошують на безкоштовні тренування з вільної боротьби – подробиці
Розслабитися та соціалізуватися
Співвласниця студії підкреслює, що танці допомагають ветаранам соціалізуватися.
«Вони починають менше думати про бойові дії, і більше про кроки, як повернути ногу, руку і тому подібне. І так поступово, поступово, маленькими крочками ми йдемо вперед», - розповіла Ольга Манченко.
Наприклад, ветеран російсько-української війни Роман Онищук відвідує заняття півроку за рекомендацією військового психолога.
«В мене було вісім занять і вони затягнули. Це реально круто – зменшення моментів з ПТСР, соціалізація, адаптація, більше впевненості в собі, зменшення стресу, ефект дофаміну, круті моменти, вечірки, фото, нові люди, спогади», - розповідає Роман.
Нагадаємо, у Києві ветеранів запрошують на тренування з волейболу сидячи.
Фото: Суспільне Київ