У Львівській громаді діятиме нова соціальна програма, яка дозволить ветеранам, їхнім родинам, а також сім’ям загиблих військовослужбовців безкоштовно здобути нову професію або пройти перекваліфікацію.

Відповідне рішення ухвалили депутати на сесії Львівської міської ради. Програму реалізовуватимуть упродовж 2025–2026 років за кошти бюджету громади.

Читайте також: У Луцьку ветерани можуть пройти навчання зі створення власного харчового бізнесу – подробиці

Проєкт спрямований на те, щоб забезпечити доступ до сучасної освіти для тих, хто після повернення з війни потребує нових професійних навичок або не може повернутись до попередньої роботи через поранення чи інші обставини. Навчання буде індивідуалізованим — з урахуванням особистих запитів, досвіду й фізичних можливостей учасників.

Керівник відділу професійної освіти Львова Богдан Іванусь зазначив, що майстри виробничого навчання вже зараз часто проводять заняття для ветеранів.

«Ми хочемо, аби вони відчували підтримку міста щоб могли отримати оплату за ці години, а навчальні заклади мали кошти на закупівлю матеріалів та обладнання. Це важливо, аби навчання було не лише теоретичним, а й практичним. Завдяки програмі також зможемо придбати інклюзивні тренажери для ветеранів із різними потребами», - говорить він.

Участь у програмі зможуть взяти:

· ветерани, які зареєстровані або фактично проживають у Львові;

· особи, які проходять лікування в медичних закладах громади;

· члени родин ветеранів;

· родини загиблих, зниклих безвісти або полонених військових.

 Читайте також: Майже 900 ветеранів пройшли навчання у Центрах професійно-технічної освіти - подробиці програми

Освіту надаватимуть шість-сім закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Йдеться не лише про початкове навчання, а й про підвищення кваліфікації, спеціалізацію чи повну перекваліфікацію. Після завершення курсу учасники отримуватимуть сертифікат. Крім того, за бажанням можна буде скласти іспит для підтвердження кваліфікації у відповідному центрі.

Програма також передбачає:

· компенсацію витрат на оплату праці викладачів;

· закупівлю витратних матеріалів і обладнання;

· орієнтацію на реальні потреби ринку праці;

· створення умов для інклюзивного навчання, зокрема закупівлю тренажерів.

За словами ініціаторів, у Львові вже є позитивний досвід реалізації подібних курсів. У рамках нової програми можливість отримати нову спеціальність або професійно адаптуватися до мирного життя отримає значно більше людей.

Нагадаємо, ветерани можуть опанувати 3D-технології для створення протезів.

Фото: з відкритих джерел