В Україні стартує унікальна освітня програма для ветеранів, які прагнуть здобути нову професію та долучитися до розвитку сучасної системи протезування. Так, БО «БФ Коло», КПІ ім. Ігоря Сікорського та українська ІТ-компанія appflame запустила для захисників ознайомчий курс ADDEX «3D-моделювання і друк в інженерії та біомедінженерії».
Як розповідають організатори, програма триватиме протягом місяця і включатиме онлайн-лекції та офлайн-практику у Києві. Крім того, після проходження курсу учасники матимуть можливість отримати грант на магістратуру в КПІ.
Читайте також: Економіка, психологія, право – ветерани можуть отримати гранти на навчання
Деталі програми
Курс стартує 26 травня. Лекційні та практичні заняття будуть проводити викладачі КПІ ім. Ігоря Сікорського, фахівці в галузях матеріалознавства, конструювання, протезування, дизайну і технологій виготовлення.
Практика буде відбуватися у лабораторіях та новому Науковому парку адитивних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського, який обладнаний сучасними 3D-принтерами та 3D-сканерами.
Після завершення навчання ветерани отримають практичні навички 3D-моделювання і зможуть самостійно створювати елементи протезів, ортезів та інші складні деталі.
Програма включає:
• Біомеханіку і реабілітацію. Учасники вивчатимуть, як працює опорно-руховий апарат людини, дізнаються про принципи фізичної реабілітації та сучасні рішення у сфері біомедінженерії.
• Знайомство з сучасними матеріалами – металами, сплавами, композитами та їх використанням.
• Навчання аналізу та вимірюванню деталей. Учасники будуть аналізувати і створювати креслення готових деталей, щоб відтворити чи вдосконалити їх.
• Навчання технологіям 3D-моделювання, сканування та друку – ветерани будуть працювати з обладнанням та програмним забезпеченням для сканування, проєктування і виготовлення складних тривимірних деталей.
• Підготовка до вступу в магістратуру — курс є частиною програми «Новітні технології у сучасному виробництві», тому учасники також дізнаються про можливості подальшого навчання у КПІ та розвиток карʼєри у сфері інженерії.
Найуспішніші учасники, які після проходження курсу вступлять на магістратуру за спеціальностями «Біомедична інженерія» або «Прикладна механіка», отримають грант від компанії appflame, який повністю покриє вартість навчання. Під час навчання ветерани виготовлять та передадуть 50-100 безкоштовних зразків медичним закладам.
Читайте також: Ветеранам у Києві компенсують витрати на навчання та допомагають знайти роботу - подробиці
Хто може взяти участь
Участь у програмі можуть взяти ветерани і ветеранки, які:
• звільнені зі служби у Силах оборони України та мають статус учасника бойових дій (або перебувають в процесі оформлення);
• мають диплом про вищу освіту рівня бакалавр, спеціаліст або магістр будь-якої спеціальності.
Для цього потрібно до 24 квітня заповнити реєстраційну заявку, до 8 травня написати мотиваційний лист та пройти співбесіду і очікувати запрошення на навчання.
Нагадаємо, ветерани можуть вступити на навчання до Метінвест Політехніки за спрощеною процедурою.
Фото: з відкритих джерел