Повертаючись з війни, частина захисників та захисниць продовжує працювати там, де були влаштовані до фронту. А інші вирішують (або вимушені) починати життя наново: хтось відкриває власний бізнес, інші – проходять навчання та працевлаштовуються.
Вирішити останні з названих питань у столиці ветеранам та ветеранкам допомагають у Київ Мілітарі Хаб. Як це працює, в ефірі одного з телеканалів розповіла заступниця голови Київської міської державної адміністрації з соціальної, ветеранської, гендерної політики, захисту прав дітей, туризму, відповідальна з питань безбар'єрності Марина Хонда.
Читайте також: Грошова допомога до 30 тис. грн: як отримати ветеранам та ветеранкам у Києві
Яку допомогу надають у Київ Мілітарі Хаб
Від початку 2025 року за сприяння столичного закладу роботу знайшли вже більше 30 ветеранів. Як розповіла Марина Хонда, вакансії пропонуються ті, які "прийшли" від Центру зайнятості або ж напряму від потенційних роботодавців.
Фахівці Київ Мілітарі Хаб надають захисникам та захисницям широкий спектр послуг, зокрема:
- проводять індивідуальні консультації щодо працевлаштування;
- здійснюють підбір вакансій із внутрішньої бази партнерів;
- консультують стосовно навчальних програм та грантів, ваучерів на перенавчання, семінари та лекції від міського центру зайнятості.
"Комусь не підходить зарплата, комусь далеко їхати, хтось обирає з можливих варіантів, тому як роботодавці надають свої пропозиції, так у Хабі є і пропозиції від Центру зайнятості. Задача Хабу – показати всі можливості, щоб ветеран обрав те, що насправді хоче", - зазначила заступниця.
Крім того, міською владою здійснюється компенсація витрат ветерана чи ветеранки на навчання. Йдеться про виплати 25 тисяч гривень на рік, які покривають частину витрат на здобуття освіти у вищих навчальних закладах, - незалежно від обраного напрямку та форми власності. Фінансується програма з міського бюджету, а взяти в ній участь можуть ветерани та ветеранки, які проживають у Києві та обрали денну форму освіти.
Читайте також: Маркетинг, SMM та штучний інтелект – ветеранів запрошують на безкоштовне навчання
Як отримати ваучер на навчання
Максимальна сума ваучера від Ценру зайнятості на перенавчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації для ветеранів та ветеранок складає 30 тисяч гривень. Його можна використати для здобуття однієї зі 124 професій або спеціальностей.
Подати заявку на ваучер учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть двома способами:
1. Онлайн. Необхідно заповнити спеціальну електронну форму. Заповнена заява автоматично відправиться до відповідного центру зайнятості: після опрацювання ветеран отримає на електронну пошту та контактний телефон вказівки щодо подальших кроків.
2. Офлайн. Послугу надають фахівці центру зайнятості. Щоб отримати, слід прийти на консультацію до найближчого з них – там будуть надані детальні інструкції.
Нагадаємо, в Україні діє освітній портал для ветеранів, де зібрані близько 300 можливостей для навчання. У різних розділах можна знайти варіанти у вишах, закладах фахової передвищої або професійно-технічної освіти. Також тут публікують інформацію про курси, тренінги та програми для захисників.
Фото: з відкритих джерел