У 2025 році у вищих військових навчальних закладах розпочнуть викладання нових спеціальностей. Це психологічна підтримка персоналу у підрозділах, на кораблях (за видами збройних сил) та фізкультурна-спортивна реабілітація військовослужбовців. Крім того, планується збільшити підготовку за найбільш затребуваними у війську професіями.
Про це розповідає Міністерство оборони України. Там зазначають, шо наразі ЗСУ потребують фахівців, які володіють новітніми технологіями, вміють працювати з безпілотниками, розуміються на кібербезпеці та захисті інформації.
Читайте також: Водії, стрільці, оператори БПЛА – які спеціальності обирають в рекрутингових центрах
«Військова освіта постійно адаптується під ці виклики. Ми оновлюємо навчальні програми, щоб готувати тих, хто забезпечить перевагу ЗСУ на полі бою: на суші, в небі, воді та в кіберпросторі», – розповів заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Так, після початку повномасштабного вторгнення у військових вишах було збільшено підготовку військових фахівців за найбільш затребуваними в ЗСУ спеціальностями. А саме, йдеться про такі напрямки:
· Безпілотні авіаційні системи оперативно-тактичного, оперативного та стратегічного рівня застосування;
· Безпілотні системи тактичного класу;
· Фахівці з технічної експлуатації та ремонту безпілотних систем і комплексів;
· Захист інформації та кібернетична безпека в інформаційно-телекомунікаційних системах;
· Кіберзахист та кібервплив, системи ведення кіберборотьби;
· Управління діями підрозділів морських безекіпажних систем (комплексів);
· Експлуатація та ремонт морських безекіпажних систем (комплексів).
Читайте також: Ветеран Тарас Стефанишин отримав грант та розпочав виробництво бойових дронів – подробиці
Усі ці спеціальності почали викладатися в українських університетах після 2014 року, а частина з них – після повномасштабного вторгнення.
Крім того, залишаються затребуваними традиційні військові спеціальності. Серед них – юрисконсультська робота, військовий переклад, міжнародні відносини у воєнній сфері, військова психологія, військова журналістика, а також фінанси та військова економіка.
Нагадаємо, у Львові ветеран війни відкрив школу військової підготовки.
Фото: з відкритих джерел