Тарас Стефанишин з 2022 року захищав Україну у складі 125-ї бригади територіальної оборони Львівщини. У 2023-ому, внаслідок обстрілу ворожого танку, він отримав осколкове поранення в хребет. Після цього розпочалася реабілітація, що тривала рік та повернення до цивільного життя.

Вже на початку 2024 року ветеран взяв участь в урядовій програмі «єРобота» та започаткував власне виробництво безпілотних літальних апаратів. Про це розповідає Львівська обласна військова адміністрація.

Читайте також: Ветеран Андрій Сідлецький відкрив у Чернівцях спортзал для дітей – історія захисника

Перший грант Тарас отримав через центр зайнятості, а згодом скористався допомогою від Львівської ОВА, яка додає 30% до державної грантової підтримки.

«Наші партнери підказали нам, що є такі грантові програми. Вони вже співпрацювали з Львівською обласною військовою адміністрацією та допомогли мені скласти перший бізнес-план. Я переконався, що це працює і має розвиватися», – розповів  директор виробництва повітряних літальних апаратів та супутнього устатковання «Морена» Тарас Стефанишин.

Наразі виробництво напряму отримує замовлення від військових підрозділів. Там працює сім спеціалістів,  які розробляють бойові дрони, серед яких FPV та камікадзе. Проводиться повний цикл робіт – від пайки електронних плат до 3D-друку деталей.

Читайте також: Рятують домашніх улюбленців та екзотичних тварин – ветеран Олег Кашляк відкрив ветклініку у Львові

Ветеранам нагадують, що в рамках урядової грантової програми, учасники бойових дій можуть отримати до 1 млн гривень, а члени їхніх сімей – до 500 тис. грн. В свою чергу, обласна програма підтримки, яка діє на Львівщині, надає можливість отримати дотацію до цієї суми. Її розмір також залежить від кількості створених робочих місць. У 2024 році таку допомогу надали 53 особам.

Також veteran.com.ua розповідав, як захисник Михайло Найда створив два підприємства на Івано-Франківщині - будівельну компанію та поліграфічну студію.

Фото: Львівська ОВА