Ветеран Андрій Сідлецький отримав грант від держави на 500 тис. грн та втілив у життя свою мрію. Чоловік відкрив у Чернівцях спортзал для дітей. Там вже займається 60 школярів, діють фітнес-зал та простір для індивідуальних тренувань.
Наразі підприємець працює над створенням ще одного спортзалу, який зможуть відвідувати військові.
Читайте також: «Його мрія стала моєю» - дружина загиблого захисника відкрила реабілітаційний центр для ветеранів у Калуші
Приховав рішення ВЛК
Коли розпочалася повномасштабна війна, Андрій добровільно пішов захищати державу. Щоб йому точно не відмовили у ТЦК, чоловік приховав рішення ВЛК про обмежену придатність. Так півтора року він служив у Харківській та Запорізькій областях на посаді командира роти та офіцера відділення, а після погіршення стану здоров’я – демобілізувався.
«Через великі навантаження в мене впав зір, і після цього я був звільнений з лав ЗСУ, - розповідає Андрій Сідлецький. – Та війну згадую і досі. Пам’ятаю, як було страшно під час одного з боїв у селі Прудянка. 95 % наших бійців тоді ще ніколи «не нюхали пороху». І з ними ми потрапили під обстріл з фактично усіх видів зброї - танків, артилерії, вертольотів».
Читайте також: Рятують домашніх улюбленців та екзотичних тварин – ветеран Олег Кашляк відкрив ветклініку у Львові
Розвинути здібності дітей
Після повернення додому та отримання гранту чоловік орендував приміщення, відремонтував його та закупив обладнання для тренувань. Крім того, Андрій планує взяти на роботу адміністратора і тренерів, які будуть вести секції.
«Дітям потрібен фізичний розвиток, адже тоді вони менше хворіють, можуть проявити свої здібності, укріпити м’язи, розкрити свою особистість», - вважає підприємець.
Також важливе спілкування з однолітками, прагнення до нових цілей та емоційне розвантаження. Перші відвідувачі спортивної зали – діти, які через війну евакуювалися до Чернівців, тож їм необхідна особлива підтримка з боку дорослих.
Читайте також: «Бачила війну в очах чоловіка» - дружина ветерана Олена Іськова-Миклащук створила бренд одягу
Бізнес з нуля
Як розповідає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко, грантовою програмою для ветеранів на Буковині скористалося 20 учасників бойових дій. Майже всі військові започаткували бізнес з нуля.
«Наші захисники можуть отримати такі гранти: 250 тис. із зобов’язанням створити одне робоче місце, 500 тис. – з вимогою відкрити два робочих місця, і від 500 тис. до 1 млн грн – за умови відкриття чотирьох робочих місць. Велика сума гранту передбачає співфінансування: держава оплачує 70 % вартості проєкту», - розповідає Любов Кожолянко.
Нагадаємо, ветеран Дмитро Баранов проводить безкоштовні уроки з інформатики, програмування та робототехніки для дітей.
Фото: з відкритих джерел