У Житомирі, на території тренувальної бази Федерації з веслування на човнах "Дракон", відкрили тренажерний зал для людей з інвалідністю. Там двічі на тиждень проводять безкоштовні заняття для ветеранів війни.

Як розповідає тренер житомирської команди з веслування на човнах Дмитро Мороз, у залі тренуються 15 ветеранів. Для них придбали додаткове обладнання.

Читайте також: Безкоштовне відновлення для захисників – у Черкасах відкрили новий реабілітаційний центр

Умови для ветеранів

«Частину тренажерів ми закупляли, щоб на них могли тренуватись як веслувальники, так і люди з інвалідністю, - розповідає Дмитро. - У нас є такі тренажери, які тренують витривалість. Можна будь-яку фізичну підготовку провести у такому залі».

Крім того, місце для тренувань відповідає всім нормам безбар’єрності. Зал обладнаний пандусом та має окремий вхід для людей, що пересуваються на кріслі колісному.

Тренер розповідає, що 12 ветеранів навіть брали участь у змаганнях з веслування на чемпіонаті Європи та світу. Двоє захисників, щоб потрапити на заняття, приїжджають у Житомир з інших міст області.

«В цій залі вони можуть виконувати вправи, які в більшості підходять для них. Найголовніше, що їм зручно сюди добиратись. Вони можуть під’їхати до самої зали, зайти без всякої бар’єрності в роздягальню, в залу, потренуватись», - говорить Дмитро Мороз.

Читайте також: Програму "Ветеранський спорт" розширили: що зміниться для захисників та захисниць

Підтримати здоров’я та моральний дух

Один з тих, хто займається у залі – ветеран російсько-української війни Сергій. У 2023 році він виконував завдання на Харківському напрямку та отримав поранення. Внаслідок вибуху мінометного снаряда йому пошкодило ногу. Спочатку лікарі намагалися врятувати її, і Сергій переніс 25 операцій. Проте врешті її ампутували.

Сергій живе у Новій Боровій, але там немає закладів, де ветерани могли б тренуватися та відновлюватися. Тому чоловік їздить в Житомир, за 50 кілометрів від дому.

«Маю бажання тренуватись, тому мушу їхати. В малих містах дуже тяжко взагалі з реабілітацією. Ніхто не пропонує ніякі можливості, не створюють, навіть не думають в сторону створення якихось умов для людей з інвалідністю, для військових», - розповів ветеран.

Можливість тренуватися для нього дуже важлива, адже це не лише відновлення, а й час з друзями та нагода відволіктися від проблем.

«Зустрічаєшся з побратимами, це спілкування, відходження від дому. Фізичне навантаження завжди стабілізує: покращення сну, апетит, всі ми розуміємо, що спорт тільки на краще. Це один зі способів стабілізації, тому що я знаю по ветеранах з нашого населеного пункту, що багато закривається вдома, не знає про ці можливості, і реабілітація проходить дуже тяжко», - говорить Сергій.

Нагадаємо, у Києві ветерани з інвалідністю катаються на адаптивних лижах.

Фото: Суспільне Житомир