Меценати з Норвегії передали в Україну адаптивні лижі для ветеранів війни. Завдяки такому обладнанню захисники, які мають інвалідність, зможуть займатися зимовим видом спорту, покращувати фізичну форму та психологічний стан.

Як повідомляє Міністерство у справах ветеранів, перше тренування нещодавно відбулося у Києві, на Голосіївській гірці. З учасниками бойових дій займалися інструктори, які перед цим пройшли навчання в Італії.

Читайте також: Футбол на милицях – у Луцьку створили команду з ветеранів війни

Адаптивні лижі – це спеціальні крісла, створені спеціально для спортсменів з інвалідністю. На такому обладнанню тренуються, зокрема, учасники збірної України для участі в Invictus Games у Канаді. У Києві на ознайомчому тренуванні прокататися спробувало десять ветеранів. Надалі до проєкту планують залучати більше захисників.

«Проєкт розпочато недавно, але вже бачимо перші результати. Хлопці чудово справляються зі спусками, демонструючи рівень, який не під силу багатьом. Це справді вражає. Зараз ми удосконалюємо процеси, аби надалі впроваджувати цей вид спорту в інших регіонах України», – зазначила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

А саме, за словами представників відомства, потрібно створювати спеціальну інфраструктуру.

«Сьогодні ми побачили катання на лижах. Це означає, що ветерани зможуть обирати цей вид діяльності для фізичного та емоційного відновлення. Проте, щоб це стало реальністю, необхідно створювати відповідну інфраструктуру: адаптувати ті спортивні локації, які вже існують у громадах, навчати тренерок та тренерів працювати з різними людьми. В багатьох громадах процес вже триває», - зазначила Уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна.

Читайте також: "Це не просто спорт, а й спілкування в колі своїх": ветеранів і ветеранок у Львові запрошують на заняття настільним тенісом

До організації тренування ветеранів війни на адаптивних лижах вже залучили Національний університет фізичного виховання і спорту України. Він надає свою технічну базу та практичні напрацювання.

«Ми будемо намагатися використовувати всі потужності університету, зокрема, лижної бази для реабілітації та реінтеграції ветеранів війни спортом. Це частина нашої соціальної відповідальності як університету в умовах війни, те, що ми робимо задля перемоги та задля тих, хто нас захищає», – зазначив виконуючий обов’язки ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України Олександр Пижов.

Нагадаємо,  у Львові для ветеранів з пораненнями проводять заняття з плавання.

Фото: з відкритих джерел