Луцьк став п’ятим містом, де в рамках всеукраїнського соціального проєкту «Ліга Дужих» створили команду з ампфутболу. До її складу увійшли ветерани, які мають ампутації або порушення функції ніг. 28 грудня у місті відбулося перше відкрите тренування, де гравців навчали основним правилам гри.
Як розповідає директор департаменту молоді та спорту Луцька Володимир Захожий, з учасниками будуть працювати фізіотерапевти і психолог, тож тренування прискорять реабілітацію та відновлення бійців, які повернулися з війни. Проте, ініціатива важлива не тільки для фізичного розвитку, а й для соціалізації ветеранів.
Читайте також: Тренування поруч з домом – для ветеранів створили мапу спортивних об’єктів
Гра на милицях
Ампфутбол передбачає гру на милицях, без протезів. Як розповідає капітан збірної України серед гравців з ампутацією, учасник Чемпіонату Європи з ампфутболу Юрій Сущ, такий вид спорту в Україні з’явився давно, але розвитку набуває тільки зараз.
«Я у цьому футболі з 2007 року. Останніх 10-15 років він був у дуже великому занепаді. На нього ніхто не звертав уваги», - розповідає Юрій.
Наразі він взявся тренувати гравців у Луцьку, а через два-три тижні у Києві планують провести перший кубок серед українських команд.
Читайте також: "Це не просто спорт, а й спілкування в колі своїх": ветеранів і ветеранок у Львові запрошують на заняття настільним тенісом
Зустрічі та спорт
Свої сили вже спробував ветеран Євген Лущакевич. Він втратив частину ноги під час боїв на Херсонщині.
«Такі клуби створюють передумови для активного способу життя, для зустрічей та занять спортом, - розповідає Євген. - На милицях я майже взагалі не ходив – тільки до того, як з'явився протез. Зараз мені важко, але нічого. На тренуванні вчать, як правильно поставити милиці, щоб не травмуватися».
Нагадаємо, в Ужгороді відкрили безкоштовний спортзал для ветеранів та молоді.
Фото: з відкритих джерел