Ветерани з бойовим досвідом зможуть викладати базову загальну військову підготовку в університетах, проте для цього вони повинні мати ступінь магістра. Як розповідає міністр освіти Оксен Лісовий, відповідну програму вже готують в уряді.
Про це він повідомив на презентації дослідження «Перехід від військової служби до цивільного життя: контексти, досвіди, рішення» від громадської організації «Принцип».
Читайте також: Підготовка, що рятує життя – ветеран Олександр Десятников передає свій досвід у школі «Крук»
Міністр зазначив, що наразі у виші необхідно залучити 600 викладачів БЗВП. Програма стартує вже з 1 вересня і охопить усі університети країни.
«Тут важливо мати вищу освіту, магістерський ступінь. Теоретичну частину БЗВП будуть викладати люди, які працевлаштовані в університетах. Практичну — це полігони», - розповів Оксен Лісовий.
Також він додав, що в разі потреби ветеранам можуть допомогти з педагогічною магістратурою. Крім того, викладачі потрібні в осередки, які викладають військову підготовку для школярів. Наразі в Україні їх 980, і там теж можуть працювати ветерани.
«Там дуже часто викладають цивільні без бойового досвіду. Чудово, якщо вони роблять це якісно. Але туди щонайменше треба по кілька людей з бойовим досвідом — це інший рівень авторитету в очах молоді та інші знання», — сказав Оксен Лісовий.
Читайте також: Ветеранський досвід у системі підготовки до національного спротиву
Він пояснив, що саме так зараз викладається оновлений шкільний предмет «Захист України» – школи їздять до спеціальних осередків, у яких проходять заняття.
«Не вчитель фізкультури на 0,25 ставки викладає «Захист України», а професійна людина вісім годин щодня працює з різними групами дітей за дев’ятьма модулями, де включено все головне. Де немає стройової підготовки та мінімум часу відводиться на вивчення статутів. Тут люди з практичним бойовим досвідом та зі здібностями до викладання можуть бути залучені», — розповів він.
Нагадаємо, діти ветеранів та загиблих захисників зможуть безкоштовно навчатися у вишах.
Фото: з відкритих джерел