Після поранення та повернення до цивільного життя ветеран російсько-української війни Максим Стукало вирішив займатися туристичним бізнесом. Він надає в оренду будинки на колесах та мотивує людей подорожувати Україною.
Крім того, його проєкт «Мандри in UA» направлений на підтримку військових та ветеранів – для них відпочинок в екокемперах буде безкоштовним або пільговим.
Читайте також: Ковбаски з бринзою та суп з кропиви - ветеран Андрій Башенський дає друге життя старим українським рецептам
Ініціатива для ветеранів
До повномасштабного вторгнення чоловік працював менеджером, але з перших днів великої війни пішов захищати Україну. Після тяжкого поранення та проходження реабілітації він вирішив спрямувати зусилля на створення туристичної ініціативи, яка допоможе військовим і ветеранам адаптуватися до мирного життя.
Максим отримав грант, придбав декілька кемперів і тепер надає їх в оренду туристам.
«Кемпер можна підчепити і потягнути за собою будь-де, куди може пройти ваша машина», – розповідає ветеран.
Щороку Максим безкоштовно надаватиме у користування будинки на колесах десятьом учасникам бойових дій. Інші ветерани зможуть отримати велику знижку.
«Мушу створювати щось таке, щоб бути більше на природі, відпочивати очима. І дійсно, хочу зробити якийсь соціальний внесок і допомогти нашим ветеранам, моїм побратимам якнайшвидше повернутися до повноцінного життя», – розповів Максим Стукало.
Один з перших, хто вирішив скористатися можливістю відпочинку – ветеран 100-ї окремої механізованої бригади Юрій Палюх. Він планує родинну подорож з трьома дітьми.
«Хочеться десь відпочити, розслабитися. Є дуже багато місць, куди можна поїхати – ліса та озера у нас на Волині, Карпати», - розповідає ветеран.
Читайте також: Ветеран Андрій Брицько з Одещини отримав грант та відкрив меблеву майстерню – подробиці
Кухня, інтернет та сонячна панель
Будинок на колесах має все необхідне для проживання і влітку, і взимку. В ньому є сонячна панель, «Старлінк», мінікухня з мийкою та холодильником. Єдиний виклик – невелика кількість облаштованих місць для кемпінгу в Україні.
«Якщо ми відкриваємо будь-яку карту, то, на жаль, автокемпінгів в Україні немає. Їздимо зараз за кордон, хочемо щось побачити нове, але зовсім не помічаємо тих місць, які в нас є в Україні, і потрібно розгалужувати таку інфраструктуру, щоб для України та іноземців вона була доступна», - підкреслює ветеран.
Він сподівається, що після перемоги такий вид туризму буде розвиватися і кількість кемпінгів збільшиться. А поки місцями, де можна зупинитися, можуть стати екологічні рекреаційні зони – так звані «лісівнички», які облаштовує держпідприємство «Ліси України» вздовж автошляхів. Одну з таких локацій неподалік селища Колки вже почали адаптовувати під кемпінговий відпочинок.
«Ми підготуємо місце для автокемпінгу. Наша територія ідеально для цього підходить. В нас дійсно велика площа, є все для цього необхідне. Ми раді, що можемо допомогти в екореабілітації військових. Найближчим часом вже люди зі всієї України зможуть до нас приїжджати, відпочивати», – наголосила завідувачка рекреаційного пункту Яна Шпота.
Нагадаємо, ветеран з Криму відкрив магазин халяль-продукції на Вінниччині.
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел