Існує багато випадків, коли захисникам та їхнім рідним потрібно отримати витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ). Цей документ підтверджує статус особи та дозволяє скористатися державними гарантіями. Зокрема, він необхідний членам родин зниклих безвісти та полонених військових – на основі витягу вони можуть оформити пільги та компенсації.
Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Він уточнює, що витяг можна отримати незалежно від місця реєстрації та розповідає, куди для цього звертатися.
Читайте також: Грошова допомога ветеранам до мільйона гривень: хто та як може оформити
Хто може отримати витяг
ЄДРВВ містить інформацію про осіб, які мають статус:
· ветерана війни (учасника бойових дій, учасника війни, особи з інвалідністю внаслідок війни);
· постраждалих учасників Революції Гідності;
· членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
· членів сімей загиблих захисників та захисниць України.
Отримати витяг може особа, яка внесена до ЄДРВВ, її законний представник або представник за довіреністю, а також члени родин осіб зниклих безвісти за особливих обставин або полонених захисників, які фактично мешкали з ними.
До таких членів родин належать:
· чоловік/дружина;
· батьки;
· законний представник дитини до 18 років;
· неодружені діти з інвалідністю 1 або 2 групи;
· опікуни/піклувальники.
Витяг з ЄДРВВ видається у паперовій або електронній формі та містить інформацію про наявність або відсутність даних про особу в ЄДРВВ.
Читайте також: Як ветерану зі статусом УБД отримати надбавку до пенсії – перелік документів
Куди звертатися за витягом
Щоб отримати витяг, потрібно звернутися:
· до структурного підрозділу з питань ветеранської політики;
· у ЦНАП;
· через портал Дія;
· до Міністерства у справах ветеранів (поштою).
Заява подається у довільній формі, особисто або поштою. У разі, якщо за витягом звертається не сама особа, внесена до ЄДРВВ, необхідно надати додаткові документи. Це, зокрема, посвідчення особи заявника, документи, що підтверджують представництво та родинні зв’язки, а також підтвердження інвалідності, опіки чи піклування. Крім того, необхідні витяги з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та з інформаційної системи з питань поводження з військовополоненими.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини також нагадує, що у разі, якщо ваші права були порушені, ви можете звертатися за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008, на електронну пошту [email protected], а також за номерами телефонів 0 800 501 720 і 044 299 74 08.
Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, як бійцям добровольчих формувань тергромад отримати статус УБД.
Фото: з відкритих джерел