Особи, звільнені з полону, можуть отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 100 тис. грн. Крім того, колишнім полоненим та родинам тих, хто досі перебуває в неволі, виплачують 100 тис. грн за кожен рік незаконного позбавлення свободи.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Там зазначають, що для того, щоб мати право на відповідні виплати, спочатку потрібно встановити факт перебування в полоні. Цим займається спеціальна комісія.
Читайте також: В Україні змінили порядок виплат родинам загиблих військових та поліцейських – подробиці
Куди звертатися
Для підтвердження перебування у полоні потрібно звертатися до Мінреінтеграції. Особі необхідно зібрати пакет документів і надіслати за адресою Чоколовський бульвар, 13, місто Київ, 03186 або на електронну пошту info-graminre.gov.ua.
А саме, потрібні такі документи:
• заява за затвердженою формою. Така заява може бути заповнена як особами, позбавленими свободи, так і в їхніх інтересах членами сім’ї, законними представниками.
• документи, що підтверджують громадянство України особи, позбавленої особистої свободи, а також громадянство України заявника та документи, що підтверджують спорідненість/що заявник є законним представником (у разі подання заяви в інтересах особи, що позбавлена особистої свободи).
• довідка про те, що військовослужбовець перебуває або перебував в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України із зазначенням строку перебування в місцях несвободи за постановою КМУ від 20.01.23 № 55 (для військових);
• документи та/або відомості, що підтверджують факт та обставини позбавлення особи особистої свободи (для цивільних осіб);• витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань (за наявності);
• повідомлення органів сил безпеки стосовно особи (за наявності).
Після надсилання документів очікуйте на повідомлення про розгляд заяви Комісією з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Читайте також: Звільнення зі служби та оформлення виплат – в Україні представили путівник для ветеранів
Оформлення щорічної грошової допомоги
Одночасно із поданням заяви про встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або після отримання відповіді від Мінреінтеграції потрібно подати заяву на виплату державної допомоги.
Заповніть заяву за встановленою формою, зазначивши вид допомоги «щорічна державна грошова допомога» та вкажіть роки перебування в місцях несвободи.
До заяви потрібно додати:
• копію документа, що посвідчує особу заявника;
• відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України в поточному році;
• довідку з реквізитами банку особового рахунка, відкритого в банківській установі.
Документи необхідно надіслати на адресу: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Чоколовський бульвар, 13, місто Київ, 03186, або на електронну пошту: info-gr@minre.gov.ua.
Читайте також: Одноразова грошова допомога після поранень – юристка пояснила, як має визначатися сума виплат
Оформлення допомоги звільненим особам
Звільненим особам також необхідно заповнити заяву за встановленою формою, але вказати вид допомоги «одноразова державна грошова допомога».
До заяви додайте довідку з реквізитами банку особового рахунка, відкритого в банківській установі. Документи надсилайте на адресу: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Чоколовський бульвар, 13, місто Київ, 03186, або на електрону пошту: info-gr@minre.gov.ua.
Заява може бути подана одночасно із поданням заяви про встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Нагадаємо, оборонці та члени родин загиблих воїнів мають право на виплати за державні нагороди.
Фото: з відкритих джерел