Міністерство соціальної політики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал. У відомстві вже підготували законопроєкт, який передбачає низку змін у визначенні інвалідності та наданні підтримки людям, які зазнали травм чи шкоди здоровʼю.
У Мінсоцполітики вважають, що нововведення зроблять допомогу більш ефективною та забезпечать максимальне відновлення осіб, які цього потребують.
Читайте також: На Львівщині відкрили відділення комплексної реабілітації для військових та цивільних – подробиці
Встановлення інвалідності та допомога від держави
Так, планується, що інвалідність має встановлювати не МСЕК, а мультидисциплінарні команди з використанням цифрових інструментів. Сам статус інвалідності залишиться без змін.
Крім того, для визначення заходів підтримки після проходження людиною реабілітації буде проводитись оцінка працездатності, тобто здатності людини повернутися до роботи і отримувати власний дохід. Вона буде відбуватися дистанційно та анонімно.
«В залежності від ступеня працездатності людина отримуватиме допомогу та щомісячну страхову виплату. Для людей, здоровʼя яких зазнало суттєвих втрат, і які втратили працездатність, – страхові виплати стануть більшими. А якщо після реабілітації людина спроможна працювати, забезпечувати себе самостійно, держава надасть максимальну допомогу у безкоштовних ліках, допоміжних засобах реабілітації, соціальних послугах, працевлаштуванні та навчанні», - розповідають у міністерстві.
При цьому людям, які отримують пенсії по інвалідності, продовжать надавати всі належні виплати в повному обсязі.
Крім того, зараз роботодавець має право звільнити людину, якщо вона хворіє понад чотири місяці. Наразі людям хочуть дати можливість оплачувано відновлювати своє здоров'я та реабілітуватися більше року.
Читайте також: Ветеранів запрошують на безкоштовну двотижневу реабілітацію у лікарні – умови програми
Зменшити бюрократію і підвищити швидкість отримання допомоги
Крім того, плануються такі нововведення:
• запровадження простого покрокового алгоритму супроводу людини від реабілітації до працевлаштування і відновлення;
• реабілітація передбачатиме допомогу у відновленні фізичного та психічного здоров'я, а також професійних навичок;
• страхова виплата під час реабілітації (реабілітаційний лікарняний типу Б) збільшується і складатиме від 70% до 100% середньої заробітної плати;
• передбачена можливість працювати частково, якщо реабілітація амбулаторна, із збереженням лікарняних реабілітаційних виплат.
Також у міністерстві збираються ввести електронний кейс-менеджмент.
«Він поєднає соціальні та медичні дані і зробить процеси підтримки більш прозорими та оперативними, а також допоможе зменшити бюрократію і підвищити швидкість та зручність отримання допомоги»,- розповідають у Мінсопцолітики.
Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, як військовим отримати відпустку для лікування після поранення або у випадку хвороби.
Фото: з відкритих джерел