Офіцер бригади "Азов" на позивний Арн народився та виріс у Маріуполі. На початку повномасштабного вторгнення він став на захист рідного міста, а в травні 2022 року за наказом вищого керівництва здався у полон. Там чоловік провів майже 2,5 роки – повернувся на Батьківщину лише у вересні цього року.
Читайте також: Подвійна "порція" побоїв за офіцерське звання - ветеран-захисник Маріуполя розповів про 743 дні полону
Що допомагало триматися в полоні та чим планує займатися надалі, захисник і ветеран розповів у документальній стрічці МВС України "1000 днів волі". Фільм розкриває історії п’яти героїв, які пройшли через біль втрат та важкі випробування, але залишаються вірними Україні та своїй присязі.
"Ми розуміли, що робимо правильні речі"
Велику війну Арн зустрів у Маріуполі. Пригадує, що вже 2 березня 2022 року місто було охоплене ворожими силами. За кілька наступних днів остаточно зникли світло-, водопостачання та зв'язок, а кільце навколо нього було закрите.
Через два з половиною місяці запеклих боїв гарнізон Маріуполя отримав наказ від Верховного головнокомандувача здатися в полон заради збереження життя особового складу. У російській неволі Арн опинився 18 травня 2022 року – у свій 25-й День народження. Захисник і досі пам’ятає той день - як збирав речі та хвилювався перед цілковитою невідомістю.
"Жертвуючи собою, перш за все, ми розуміли, що для країни робимо правильні речі, не даємо, щоб нашу країну знищили. Ми розуміли, що те, що "Азов" став на захисті Маріуполя, дало змогу Україні наразі вистояти", - говорить ветеран.
Триматися в полоні допомогла обіцянка матері
У російському полоні Арн провів майже 2,5 роки – з 18 травня 2022 року по 13 вересня 2024-го:
"Психологічно та ментально допомагала триматися, перш за все, обіцянка матері. Я обіцяв, що повернуся з того полону, що як би не було складно, я все витримаю", - каже він.
Читайте також: "Моя головна ціль — боротьба за чоловіка. Триматися мені допомагає терапія" - розмова з дружиною військовополоненого з Азовсталі
Захисник розповідає: до останнього не знав, що їде на обмін. Проте, почувши українську мову, з полегшенням видихнув – нарешті він вдома. Після повернення на чоловіка чекали обстеження, лікування та реабілітація. Зокрема, ветерану зробили операцію – така необхідність виникла як наслідок полону.
Пізніше Арн має пройти ВЛК та вирішити, чим займатися далі. Захисник планує продовжити службу, адже військова справа йому подобається: "Можна сказати, я кайфую від того, що я роблю".
"Люди надихаються воїнами, люди надихаються подвигами. І ці герої – герої "Азову", хлопці, які загинули, віддали своє життя, які зараз знаходяться в полоні. Вони справді герої", - відверто ділиться він.
Нагадаємо, раніше ми публікували історію Олени Стебліної. Ветеранка з Маріуполя відкрила кондитерську в Черкасах "Sweet magic" та чекає на чоловіка з полону.
Фото: скріншот з відео