Військові, які стикнулися з важкими обставинами і потребують підтримки, можуть звернутися за матеріальною допомогою для вирішення соціально-побутових питань. Її виплачують в розмірі місячного грошового забезпечення, і для того, щоб отримати кошти, потрібно написати рапорт на ім’я командира військової частини.

У яких випадках захисники можуть розраховувати на відповідну виплату, розповіли у Донецькому обласному Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: На які виплати мають право родини полонених та зниклих безвісти захисників – роз’яснення юристів

Підстави для виплат

Там зазначили, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується за наявності таких підстав:

• смерть військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця;

• поранення (контузії, травми, каліцтва) військовослужбовця, пов’язаного із захистом Батьківщини, отриманого при виконанні завдань під час воєнного стану;

• у разі наявності у військовослужбовця інвалідності, отриманої внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини;

• порушення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова військово-лікарської комісії), а саме:

• онкологічне захворювання (хірургічне лікування, променева та (або) хіміотерапія); захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит В, С;

• безперервне перебування на лікуванні, реабілітації або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, які пов’язані із захистом Батьківщини (більше 30 днів поспіль), внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем з тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів;

• сім’ям військовослужбовців, які захоплені в полон (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно) чи заручниками, а також інтернованим в нейтральних державах або визнані безвісно відсутніми.

Крім того, у Донецькому обласному ТЦК та СП зазначили, що наразі грошове забезпечення військовослужбовців в залежності від військового звання, кваліфікації, займаної посади, тривалості, інтенсивності та умов військової служби становить від 20 100 грн.

Читайте також: Оборонці та члени родин загиблих воїнів мають право на виплати за державні нагороди - деталі

Інші види допомоги

Нагадаємо, також військовослужбовці мають право на одноразову грошову допомогу після отриманих поранень і травм. Вона призначається, якщо вони призвели до інвалідності або часткової втрати працездатності.

Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму (у 2024 році – 3 028 грн) і на даний час складає:

• у разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності внаслідок поранення, травми,  контузії, захворювання – залежно від встановленого відсотка втрати працездатності: від 7,6 тис. грн (5 % втрати працездатності, пов’язані з проходженням служби) до 63,6 тис. грн (30 % втрати працездатності, пов’язані з захистом Батьківщини або виконанням обов’язків військової служби);

• у разі встановлення інвалідності  – залежно від причини та групи інвалідності: від  212 тис. грн (3 група, пов’язана з проходженням служби) до 1 211,2 тис. грн (1 група, пов’язана з захистом Батьківщини або виконанням обов’язків військової служби).

Фото: з відкритих джерел