В Україні збільшують кількість фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Сьогодні, 30 червня, завершується новий набір бажаючих обійняти такі посади на базі комунальних закладів, установ, комунальних некомерційних підприємств у різних регіонах. А згідно з нещодавніми змінами у законодавстві, як новоприбулі, так і вже працюючі спеціалісти зможуть надавати послуги не тільки очно, але й дистанційному форматі.

Відповідне рішення нещодавно ухвалено Урядом. Про це передає veteran.com.ua з посиланням на сайт Кабінету Міністрів України.

Читайте також: Фахівців із супроводу ветеранів можна буде знайти через застосунок Дія – що відомо

Зміни до Порядку забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб передбачають надання цим працівникам можливості надавати підтримку захисникам, захисницям, їхнім рідним та родинам загиблих онлайн або незалежно від місця проживання тих, хто звертається.

Серед ключових нововведень:

- новий формат роботи. Фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб надаватимуть послуги не лише у державних (комунальних) закладах, але й дистанційно. Це дозволить оперативніше та ефективніше реагувати на потреби ветеранів та ветеранок і їхній сімей, особливо якщо ті перебувають на лікуванні чи реабілітації в іншому регіоні;

- принцип екстериторіальності. Отримати підтримку та допомогу фахівця відтепер можна незалежно від зареєстрованого/задекларованого місця проживання;

- зміни у відборі кандидатів на посади фахівців із супроводу. Місцевим органам влади більше не потрібно створювати окремі комісії для обласного рівня. Виключення – Київ, що має особливий статус.

Нагадаємо, навесні в Україні запустили навчання фахівців із супроводу військових. Де та як вони працюватимуть, читайте в матеріалі veteran.com.ua.

Фото: з відкритих джерел