В Україні продовжують розробляти та впроваджувати нові проєкти для допомоги та підтримки захисникам і захисницям, ветеранам та ветеранкам. Вони стосуються забезпечення житлом, відновлення фізичного та психологічного здоров’я воїнів і членів їхніх сімей, заснування нових посад у війську – фахівців із соціального супроводу військовослужбовців. Крім того, готується до повноцінного запуску видача "Пакунку пораненого".

Читайте також: Безкоштовна освіта та працевлаштування - в Україні готують нові проєкти для ветеранів

Про це розповів заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, передає veteran.com.ua.

Супроводом військових та родин зможуть займатися цивільні

Міноборони регулярно отримує чимало звернень від військових та їхніх родин з приводу різних питань, що виникають під час та після служби. Щоб допомогти з їхнім вирішенням, в Україні запроваджується нова програма соціального супроводу військовослужбовців, а директивами Головнокомандувача вже вводяться відповідні посади у військових частинах та батальйонах – солдати, сержанти та офіцери соціального супроводу. Аналогічні робочі місця передбачені у військових шпиталях.

"Ми запускаємо нову програму навчання цих військовослужбовців, щоб вони могли коректно та чітко доносити інформацію до членів родин наших військових, могли працювати з нашими захисниками, пораненими. Вона включає велику кількість тематичних дисциплін – зокрема, військове право, робота з військовополоненими, членами родин і так далі, - зазначив Сергій Мельник. – Також було поставлене завдання розробити критерії, щоб ми могли комплектувати ці посади цивільними особами, які мають бажання призватися через рекрутингові центри на військову службу та допомагати нашим військовослужбовцям, їхнім родинам та командирам військових частин".

В Україні відкриють два сучасних центри для відновлення військових

За словами заступника міністра, повномасштабна війна створює велике навантаження на захисників та захисниць, що призводить до великих проблем з фізичним та психологічним станом. Тож створення умов для успішної реабілітації і відновлення здоров’я військових залишається пріоритетним.

Читайте також: Реабілітаційний центр для бійців з тяжкими травмами кінцівок відкрився у Києві

З метою вирішення цього питання в різних регіонах України з’являться два сучасних медичних центри, де надаватимуться наступні послуги:

- відновлення у сфері охорони здоров’я, психологічного та ментального здоров’я;

- реабілітація та адаптація, медикаментозна корекція та фармакологічна підтримка.

Планується, що відновитися та оздоровитися в них зможуть військові, які проходять службу і на першій лінії зіткнення:

"Щоб вони могли отримати психологічне розвантаження, проводити відпочинок із сім’ями. Йдеться і про отримання прогулянок на повітрі, культурної програми та іншого, що б могло допомогти нашим військовим та родинам у найкоротші терміни психологічно відновитися та почуватися здоровими", - розповів Сергій Мельник.

Наразі також готується до запуску послуга "Пакунок пораненого". Спеціально підібрані набори видаватимуться захисникам і захисницям у медичних закладах, щоб забезпечити їх всім необхідним на період лікування та реабілітації. До нього увійдуть 30 речей, зокрема:

- адаптивний одяг;

- адаптивний посуд;

- засобі особистої гігієни.

Читайте також: Адаптивний одяг, засоби гігієни і не тільки - що увійде в "Пакунок пораненого"

При цьому пакунки для жінок та чоловіків-військовослужбовців суттєво відрізнятимуться. Набори вже пройшли випробування " в полях" на Запорізькому напряму: зауваження опрацьовані, затверджені та запроваджені в практичну площину.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, з якими запитами ветерани та ветеранки звертаються за психологічною допомогою.

Фото: з відкритих джерел