В Україні продовжують підготовку та працевлаштування фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. З 9 по 30 червня в Україні оголошено новий набір таких спеціалістів. Після відбору та навчання новобранці працюватимуть на базі комунальних закладів, установ, комунальних некомерційних підприємств у різних регіонах та надаватимуть допомогу захисникам і захисницям, які повертаються до цивільного життя, їхнім родинам та близьким загиблих воїнів.

Про це повідомляє veteran.com.ua з посиланням на Міністерство у справах ветеранів України.

Читайте також: До реабілітації ветеранів та УБД залучать нових фахівців – деталі від МОЗ

Хто може стати фахівцем із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб

До участі в конкурсі запрошуються громадяни та громадянки України, які мають досвід роботи у соціальній сфері, реабілітації, психології чи дотичних напрямках та рівень освіти не нижче бакалавра у галузях знань: "Освіта", "Культура, мистецтво та гуманітарні науки" ("Богослов’я",              "Політологія", "Міжнародні відносини", "Психологія", "Соціологія", "Журналістика"), " Бізнес, адміністрування та право" (деякі спеціальності), "Соціальні науки, журналістика та інформація" ("Економіка", "Політологія", "Міжнародні відносини", "Психологія", "Соціологія", "Журналістика"), "Інформаційні технології", "Інженерія, виробництво та будівництво", " Охорона здоров’я та соціальне забезпечення", "Транспорт та послуги", "Безпека та оборона".

Крім того, кандидати мають:

- розуміти потреби ветеранів та ветеранок, специфіку роботи з ними;

- бути готовими сприяти поверненню захисників та захисниць до цивільного життя;

- володіти навичками емпатії, комунікації, вміти працювати в команді.

Професія фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб вже офіційно внесена у відповідний Національний класифікатор України. Такі спеціалісти зустрічають воїнів у громадах після повернення з фронту, працюють з їхніми родинами та сім’ями загиблих оборонців. Вони забезпечують інформаційний супровід та підтримку, зокрема:

1. Допомагають інтегруватися в цивільне життя;

2. Надають консультації щодо реабілітації, працевлаштування, юридичної допомоги та отримання житла, пільг, послуг та можливостей;

3. Здійснюють кризову психологічну підтримку;

4. Залишаються поруч, коли це потрібно захисникам, захисницям чи їхнім рідним.

Як подати заявку

Відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб проводиться з 9 по 30 червня 2025 року по всій території України, крім тимчасово окупованих територій та тих, де ведуться активні бойові дії.

Читайте також: Фахівців із супроводу ветеранів можна буде знайти через застосунок Дія – що відомо

Громадянам та громадянкам, які хочуть взяти участь у конкурсі, необхідно подати заяву через веб-платформу е-Ветеран. Для цього знадобляться:

- паспорт (ID-картка) та облікова картка платника податків (за наявності);

- документ про освіту;

- довідка медико-соціальної експертизи (за наявності);

- резюме у довільній формі;

- електронний підпис: файловий ключ, апаратний ключ або Дія.Підпис.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Україні запускають навчання фахівців із супроводу військових.

Фото: з відкритих джерел