В Україні до роботи приступили 559 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вони надаватимуть інформаційні, консультаційні та інші послуги в різних регіонах країни. Подати заявку на отримання допомоги відучора, 2 грудня, можна подати на платформі е-Ветеран.

Читайте також: "Політика героїв" - які покращення для ветеранів та їхніх родин втілюють і готують в Україні

Кому допомагатимуть фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

Такі спеціалісти надаватимуть комплексну підтримку в різних сферах, зокрема – правову, соціальну, психологічну допомогу, інформаційну на консультаційну. Серед питань, з якими можна звернутися до фахівців, - отримання реабілітаційних, медичних, освітніх та інших послуг, оформлення документів щодо забезпечення житлом та земельними ділянками, працевлаштування, отримання грантової підтримки на розвиток власного бізнесу та інші.

Фахівці опікуватимуться такими категоріями населення:

- ветерани та ветеранки;

- демобілізовані особи;

- постраждалі учасники Революції Гідності, їхні родини;

- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів та ветеранок, захисників та захисниць;

- родини осіб, які зникли безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби (в тому числі члени сімей полонених).

Читайте також: В Україні запустили реабілітаційну онлайн-платформу - як користуватися сервісом

Наразі до роботи приступили більше півтисячі таких спеціалістів, а з наступного року їхня кількість має збільшитися. Першочергово послуги надаватимуться особи з інвалідністю внаслідок війни.

Як подати заявку на послуги фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих

Від 2 грудня 2024 року подати заявку до фахівців можна в онлайн-режимі. Відповідна форма вже доступна на платформі е-Ветеран.

"Для ефективної роботи фахівців із супроводу було розроблено онлайн-заяву щодо отримання заходів з підтримки, яку заповнює ветеран війни або інша особа, яка має право на послугу. Створено електронний кабінет фахівця для опрацювання таких заяв та надання заходів з підтримки, - розповіла міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. - Мінветеранів поступово цифровізує послуги та сервіси для ветеранів не тільки на національному рівні, а й на рівні областей, районів та громад".

Заповнення електронної заяви займає до 30 хвилин часу, а її обробка – до двох робочих днів. Щоб подати її, необхідно виконати кілька простих кроків:

1. Відкрити платформу е-Ветеран.

2. Трохи опуститися по сторінці  - до розділу "Електронні сервіси".

3. Обрати пункт "Заява щодо отримання заходів з підтримки у фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" та натиснути на нього.

4. У наступній вкладці натиснути "Подати заяву". Авторизуватися на платформі та заповнити онлайн-форму.

Після подання заявки фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб зв’яжеться із заявником та забезпечить інформаційну підтримку. Також будуть надані консультації щодо отримання статусів, послуг, реабілітації, працевлаштування та інших питань (які входять до сфери відповідальності спеціаліста).

Нагадаємо, всього в Україні планують підготувати та працевлаштувати 11 тисяч фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Фото: з відкритих джерел