Повномасштабна війна з росією триває вже тисячу днів. І з кожним новим, на жаль, зростає кількість військових, ветеранів, ветеранок та мирних мешканців, які потребують фахової реабілітації. На сьогодні в Україні діють чимало центрів, де можна відновитися фізично та психологічно, однак їхня розрізненість робить пошук та доступ до послуг складним і виснажливим.

Читайте також: "Жити назустріч" - в Україні створили платформу інтеграції ветеранів та ветеранок

Щоб вирішити цю проблему, Благодійний фонд "Разом для України" та Реабілітаційні сили України за підтримки SAP Ukraine запустили спеціальну онлайн-платформу, на якій зібрана інформація про реабілітаційні центри країни.

"Щоб отримати послуги з реабілітації, нашим ветеранам потрібно опрацювати багато розрізненої інформації в Інтернеті, яка, на жаль, не завжди містить актуальні дані. З огляду на це, у нас виникла ідея створити єдину платформу, на якій зібрати та систематизувати інформацію про всі реабілітаційні центри України. Ми би дуже хотіли, щоб до нашої ініціативи долучились державні установи, громадський сектор, і разом ми створили дійсно гідний дієвий продукт для ветеранів", - зазначила під час презентації проєкту "Реабілітаційна платформа України" виконавча директорка БФ "Разом для України" Евеліна Курілець.

Як користуватися сервісом

Доступ до платформи є абсолютно безкоштовним. На ній розміщена інтерактивна карта України з позначками реабілітаційних центрів у різних регіонах. Дізнатися про них можна, натиснувши на певну область, або ж скористатися зручним пошуком:

1. Обрати населений пункт;

2. Визначити, який тип реабілітації цікавить – фізична, психологічна, ерготерапія, логотерапія;

3. Обрати тип власності закладу – приватний, комунальний чи державний.

Система відфільтрує інформацію за вказаними параметрами. Після цього користувачеві буде доступний перелік реабілітаційних закладів та коротка інформація про кожен з них. Зокрема, адреса, контактні телефони, веб-сайт тощо. Щоб продовжити пошук в іншому регіоні, можна повернутися назад або ж натиснути кнопку "скинути фільтри".

Читайте також: У Кривому Розі ветерани можуть отримати кошти на соціально-психологічну адаптацію – подробиці

Також реабілітаційні центри на платформі зібрані у форматі списку. Відшукати їх можна за населеним пунктом, скориставшись алфавітним покажчиком. Крім того, заклади для фізичного і психологічного відновлення зібрані на головній сторінці сайту у вигляді простого переліку.

Також варто звернути увагу на ще один розділ сайту – "Корисні ресурси". Тут зібрана інформація про державні установи, громадські організації, благодійні фонди, що можуть стати в нагоді ветеранам, ветеранкам і постраждалим цивільним на шляху реабілітації.

Нагадаємо, влітку в Україні запустили онлайн-платформу Veteranam. На ній зібрані спеціальні пропозиції, знижки та безкоштовні послуги для ветеранів, ветеранок і чинних військовослужбовців.

Фото: "Разом для України"