Сьогодні, у 1000-й день повномасштабного вторгнення росіян, Президент України презентував внутрішній План стійкості. Одним з пунктів, який він назвав чи не найбільш відповідальним з морального погляду, стала "Політика героїв".

Йдеться про заходи та програми для ветеранів, ветеранок і членів їхніх родин, які вже впроваджуються в Україні або будуть втілені у майбутньому.

Читайте також: В Україні запустили реабілітаційну онлайн-платформу - як користуватися сервісом

"Ми всі розуміємо, які речі потрібні. Врегулювання переходу з військової служби у статус ветерана. Залучення наших ветеранів на державну службу. Програми підтримки ветеранів та їхніх сімей, сімей наших воїнів. Повна інтеграція ветеранів у суспільне та економічне життя. Освіта для наших ветеранів. Підтримка в освіті дітей наших воїнів. Належна реабілітація після поранень, після полону. Належна комунікація із сім’ями полонених воїнів та зниклих безвісти героїв України. Належна підтримка. Все повинно дати інституційну гарантію того, що держава та суспільство завжди поруч із ветераном та його сім’єю. І це потрібно повністю, системно реалізувати", - підкреслив Володимир Зеленський.

Він також зупинився на окремих напрямках ветеранської політики:

1. Здоров’я та реабілітація захисників і захисниць. У кожній кластерній та надкластерній лікарні вже створюються реабілітаційні відділення і центри ментального здоров’я. Наступного року подібні відділення мають бути в кожній громаді, де діють лікувальні заклади. Крім того, сімейним лікарям за укладені з ветеранами декларації будуть призначати доплати.

2. Підготовка до запуску програми помічника ветерана (фахівця із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб). Наступного року планується навчити та оплатити працю 11 тис. таких спеціалістів.

3. Розширення мережі ветеранських просторів – такі заклади мають з’явитися в кожному районі України. У 2025 році заплановано відкрити 80 просторів у громадах.

4. Програми економічної та соціальної підтримки. Одне з ключових питань – житло для захисників і захисниць. Цього року допомогою на придбання власних осель забезпечені майже 4,5 тис. сімей ветеранів і ветеранок. Крім того, діє програма забезпечення житлом близьких загиблих героїв: у 2024 році їх отримали 274 родини.

Читайте також: Субвенція на житло для ветеранів – хто та як може отримати кошти від держави

5. Освітні програми. Протягом поточного року освіту в центрах професійно-технічної освіти здобули 2 200 ветеранів. З 1 січня 2025 року окрему програму запустять для дітей захисників і захисниць.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, якими будуть основні напрямки підтримки ветеранського бізнесу  в Україні.

Фото: president.gov.ua