У понеділок, 21 жовтня, в Україні стартує відбір фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. У громадах розпочнуть роботу спеціальні комісії, які проводитимуть співбесіди із кандидатами. Усього на таку посаду станом на сьогодні подано більше тисячі заявок.
Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.
Читайте також: В Україні започатковують навчання фахівців із супроводу ветеранів - подробиці
"Фахівець із супроводу буде першою після родини людиною, яка почне послідовну взаємодію з ветеранами, захисниками/захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечуватиме їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя ", – зауважила директор Департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя міністерства Альона Скорзова.
Комісії з відбору кандидатів створюються в регіонах відповідними структурними підрозділами державних (військових) адміністрацій. Основною задачею проведення співбесід буде виявлення людського потенціалу майбутніх фахівців. У цьому комісії керуватимуться встановленою шкалою оцінювання та методичними рекомендаціями Мінветеранів.
Хто такі фахівці із супроводу ветеранів
Такі спеціалісти першими зустрічатимуть українських воїнів після повернення до громад, а також надаватимуть супровід родинам загиблих героїв. Планується, що кожен фахівець "вестиме" до 35 кейсів на місяць, буде офіційно працевлаштований до комунальної установи чи закладу сільських, селищних, міських рад та отримуватиме близько 17,5 тисяч гривень зарплати.
Фахівці із супроводу будуть інформаційними радниками для ветеранів, їхніх близьких та членів родин загиблих оборонців, демобілізованих осіб. До їхніх посадових обов’язків, зокрема, входитимуть:
- інформування щодо отримання статусів, пільг, соціальних гарантій, реабілітації, працевлаштування, отримання житла, юридичної підтримки;
- супровід за напрямами можливої допомоги та послуг;
- контроль потреб ветеранів і демобілізованих, родин загиблих захисників та збір аналітичних даних;
- звітування щодо наданих послуг;
- надання кризової психологічної допомоги.
Претендувати на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб можуть лише громадяни/громадянки України з рівнем освіти не нижче бакалавра за такими галузями: "Освіта/Педагогіка", "Соціальні та поведінкові науки", "Соціальна робота", "Охорона здоров’я", "Публічне управління та адміністрування", "Право".
Читайте також: В Україні планують підготувати та працевлаштувати 11 тис. фахівців із супроводу ветеранів - деталі
"При рівній кількості балів перевага надаватиметься кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, захисника/захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ), - нагадують у міністерстві. - Проте головним пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів та їхня здатність надавати якісні послуги".
Як подати заявку
Бажаючі стати фахівцями із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб мають пройти кілька етапів відбору. З 15 по 30 жовтня триває четвертий етап подання заяв від кандидатів: документи приймаються через веб-платформу е-Ветеран в електронній формі.
Для цього необхідно:
1. Обрати пункт " Заява на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб " у розділі "Електронні сервіси" платформи;
2. Заповнити онлайн-форму, вказавши відомості про себе;
3. Пройти фахове і психологічне тестування;
4. Підписати заяву за допомогою електронного підпису.
Нагадаємо, на Рівненщині вже четвертий рік втілюють навчальну програму "Соціальне менеджерство у середовищі ветеранів". В її рамках готують фахівців, які допомагають та підтримують ветеранів і ветеранок у громадах, надаючи їм інформаційні послуги та здійснюючи соціальний супровід.
Фото: з відкритих джерел