Вінниччина стала п’ятим регіоном України, де в рамках проєкту «Ліга Дужих» запровадили тренування з ампфутболу. Безкоштовні заняття проводять для ветеранів війни з ампутаціями або порушенням функцій кінцівки. Також долучатися можуть цивільні, які мають інвалідність.

Як розповідає очільник обласної Асоціації футболу Ігор Павленко, ампфутбол передбачає гру на милицях. Такий вид спорту допомагає бійцям реабілітуватися після важких поранень.

Читайте також: У Житомирі проводять безкоштовні заняття для ветеранів в тренажерній залі – подробиці

Тренування у Вінниці проходять щочетверга на полі футбольного клубу «Нива». Перед тим, як розпочати їх, організатори відвідували реабілітаційні центри та пропонували ветеранам спробувати себе на полі.

«Наша задача – об'єднати таких людей якомога більше. Ми розуміємо, що багато воїнів сидять по домівках, і ми запропонували їм реабілітацію через футбол», — розповів Ігор Павленко.

Захисників тренує Олександр Говоруха. Він також ветеран, і отримав поранення у бою під Вовчанськом. Чоловік втратив ліву руку і після цього, під час реабілітації у Львові, почав займатися ампфутболом.

«Я пішов у команду «Покрова» просто, щоб подивитися, але оскільки раніше займався також футболом, то сподобалося і вирішив на цьому не зупинятися. У нас є спеціальні спортивні милиці, які підлаштовуються під зріст кожної людини. На таких грають у всьому світі, - розповідає Олександр. - Кожен налаштовує їх індивідуально. Ми просто підказуємо, як це зробити».

Читайте також: Безкоштовне відновлення для захисників – у Черкасах відкрили новий реабілітаційний центр

Він розповідає – для того, щоб відвідувати заняття, необов’язково мати досвід у футболі. Багато хто пробує займатися цим видом спорту вперше. Крім того, на заняття приїжджають не лише жителі Вінниччини, а й мешканці сусідніх областей.

Наприклад, ветеран Анатолій Іванчишин їде до Вінниці із Волочиська, що на Хмельниччині. Про тренування із ампфутболу він дізнався з соцмереж.

«Хочу, щоб цей вид спорту розвивався і всі приходили пробувати, бо це треба для здоров’я. Це взагалі неважко, люди тут такі самі, як і я, - розповідає Анатолій. -  Я б дуже хотів, щоб таке було ще в Хмельницькому. Хочеться побачити тренування збірної України, хочеться чемпіонатів. Треба жити далі».

Нагадаємо, у Києві ветерани з інвалідністю катаються на адаптивних лижах.

Фото: Суспільне Вінниця