У Вінниці стартував унікальний проєкт "Гончарство в темряві", що надає можливості для соціальної адаптації та самореалізації людей, які втратили зір. Першими учасниками ініціативи стали п’ятеро ветеранів зі Львівщини, Житомирщини, Кропивницького та Дніпра. Вони навчатимуться працювати з гончарним кругом, ліпити та декорувати вироби, а наприкінці отримають стартові набори для продовження роботи вдома.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передає veteran.com.ua.

Читайте також: Терапія гончарством – як відновлюється ветеран Костянтин Циркот після переламу хребта і втрати ноги

Проєкт стартував на базі Центру комплексної реабілітації "Поділля". Учасники першої групи ініціативи, зокрема, п’ятеро ветеранів, які втратили зір внаслідок бойових дій, протягом 45 днів опановуватимуть роботу з гончарним кругом, техніку ліплення і декорування в артпросторі "ЕтноЧари". Крім того, вони відвідуватимуть заняття з мобільності та орієнтування, з розвитку життєвих навичок, фізичну реабілітацію, психологічну підтримку та навчання роботі зі смартфоном і комп’ютером.

"Цей проєкт — про самореалізацію і соціальну адаптацію. Важливо, що наші захисники, які втратили зір на війні,  не лише отримують необхідне лікування, а й можуть реалізувати себе та повернутися до повноцінного життя",  - впевнений заступник міністра соцполітики Володимир Василенко.

На час навчання ветеранів забезпечать проживанням, харчуванням та необхідним супроводом. Після закінчення проєкту вони отримають спеціальні стартові набори і матеріали для гончарства, а також менторську підтримку. Це допоможе їм продовжити роботу з глиною вже у домашніх умовах.

Читайте також: Магія глини - у Кропивницькому відкрили гончарну майстерню для ветеранів

Одним з інструкторів "Гончарства в темряві" став ветеран Іван Шостак. Чоловік втратив зір під час виконання бойового завдання на Донеччині в 2023 році. Після важкого поранення він навчався жити у повній темряві, а під час реабілітації у Вінниці відкрив для себе світ гончарства. Спочатку створював прості форми з глини – чашки, миски та кухлі. А у 2024 році провів першу виставка, де були продані майже всі його вироби.

"Зараз Іван вдосконалює свою майстерність, вчиться виготовляти складніші форми — підсвічники, вази, макітри, та долучився до проєкту "Гончарство в темряві" у ролі інструктора для незрячих людей, щоб поділитися власними знаннями та досвідом", - йдеться на сторінці проєкту в соцмережі Facebook.

Заняття першої групи ветеранів стартували кілька днів тому та триватимуть до кінця червня 2025 року. Тим часом, організатори вже відкрили набір до другої групи проєкту. Бажаючим взяти участь необхідно заповнити онлайн-форму.  За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: +380 68 814 30 06 (Юлія Бабаєва).

Нагадаємо, раніше ми розповідали про ветеранку Ольгу Дрогобецьку, яка отримала грант на відкриття творчої мультимайстерні у Вінниці.

Фото: Мінсоцполітики