Український Уряд продовжує надавати підтримку ветеранам, ветеранкам та їхнім родинам, зокрема – у відкритті бізнесу. Вчора, 24 грудня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою ветеранські гранти на власну справу стають ще більш доступними.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Читайте також: До 15 тис. євро на навчання та старт бізнесу - для ветеранів запустили грантову програму REDpreneur.UA
Що зміниться для ветеранів
Очільник Уряду на засіданні зазначив, що станом на зараз вже 1 100 ветеранів, ветеранок та їхніх родин отримали 500 мільйонів гривень грантових коштів на започаткування та розвиток бізнесу. Усього ж держава виділила більше 22 тисяч мікрогрантів на власну справу громадянам країни. Потенційно це створить близько 42 тисяч робочих місць.
"Даємо захисникам можливість обирати строки реалізації проєкту для відкриття власної справи в межах урядової програми єРобота. Сьогодні уряд ухвалив постанову, яка зробить ветеранські гранти ще більш доступними. Підприємці, які протягом визначеного строку (три, п’ять або сім років — ред.) виплатять податки на суму отриманого гранту, за бажанням додатково отримають ще одну грантову виплату", – також сказав Денис Шмигаль.
Які гранти надаються ветеранам і ветеранкам
Захисники, захисниці та члени їхніх родин можуть отримати фінансову допомогу на старт чи розвиток бізнесу від держави. Йдеться гранти від Українського ветеранського фонду, а також про програми:
· "Власна справа" – гранти до 500 тис. грн;
· "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей" – до 1 млн грн підтримки.
У першій взяти участь можуть фізичні особи, які планують зареєструвати ФОП, вже діючі підприємці та юридичні особи. Згідно з умовами, отримавши фінансування, необхідно також створити робочі місця: одне – за умови отримання до 150 тис. грн, два – до 250 тис. грн/до 500 тис. грн, якщо грантер веде бізнес у Харкові та області.
Щоб претендувати на фінансову підтримку від держави, необхідно подати заявку на порталі Дія чи офлайн – у відділенні Ощадбанку. Також необхідно надати бізнес-план, пройти співбесіду та очікувати на рішення від Державного центру зайнятості.
Читайте також: Кавово-сніданкова історія у серці Львова - ветеран Сергій Петченко з дружиною відкрили кафе "Вражає"
Друга програма також передбачає створення робочих місць. Вимоги наступні: одне місце – якщо сума допомоги складає до 250 тис. грн, два – до 500 тис. грн. На грант розміром до одного мільйона гривень претендувати можуть виключно ветерани і ветеранки, зареєстровані як ФОП протягом щонайменше трьох років. Проєкт покриває 70% вартості бізнес-ідеї та вимагає створення чотирьох робочих місць.
Фото: з відкритих джерел