В Україні 2,5 роки тому запустили дві державні програми підтримки малого та середнього бізнесу. Найбільш затребуваною серед них стала "Власна справа": з початку поточного року вона діє з деякими змінами. Частина них стосується й заявників  - ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин.

"Власна справа" в 2025 році: що змінилося

У рамках програми українці можуть отримати грантову підтримку від держави на заснування або розвиток бізнесу. Сума складає від 50 до 250 тис. грн, а претендувати на таку допомогу можуть як діючі підприємці, так і люди без такого досвіду.

Читайте також: Плюс 30% до гранту на бізнес - ветерани на Львівщині можуть отримати додаткову підтримку

З початку року умови програми оновили. Йдеться про наступне:

1. До "Власної справи" долучився ще один банк: тепер грантери можуть обирати між "Ощадбанком" та "ПриватБанком" під час відкриття рахунку;

2. Розширено перелік отримувачів грантових коштів: до нього включили підприємців, які займаються виробництвом або торгівлею тихими винами;

3. Зміни для ветеранів та другого з подружжя:

- строк реалізації проєкту збільшено з трьох до семи років, при чому, обирати термін можуть самі грантери (три, п’ять чи сім років). За цей час вони мають повернути кошти у вигляді сплачених податків та зборів від діяльності бізнесу, на відкриття чи розвиток якого отримано грант;

- заявники, які успішно реалізували проєкт та закрили гран податками і зборами, можуть податися на ще один грант (така опція доступна лише один раз).

Як отримати гроші на бізнес у рамках програми "Власна справа"

Взяти участь у цій грантовій програмі можуть фізичні особи, які планують зареєструвати ФОП, вже діючі підприємці та юридичні особи. Згідно з умовами, отримавши фінансування, необхідно також створити робочі місця:

- для отримувачів грантів до 150 тис. грн – одне робоче місце;

- до 250 тис. грн – два;

- для тих, хто веде бізнес у Харкові та регіоні – одне робоче місце для суми до 300 тис. грн та два – для тих, кому нарахують до 500 тис. грн допомоги.

Щоб претендувати на фінансову підтримку від держави, необхідно подати заявку на порталі Дія чи офлайн – у відділенні Ощадбанку. Також необхідно надати бізнес-план, пройти співбесіду та  очікувати на рішення від Державного центру зайнятості.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про ветерана Сергія Жуковського, який розвиває виробництво м’ясних джерок "Сушена радість" після втрати обох рук на фронті. Нещодавно чоловік отримав грант на 1 млн грн, який планує витратити на закупівлю обладнання та розширення своєї справи.

Фото: з відкритих джерел