За три роки повномасштабної війни загальні інвестиції ПУМБ у наближення перемоги у вигляді різних соціальних ініціатив та прямої допомоги підрозділам захисників склали понад 829 млн грн. За 2024 рік соціальні інвестиції склали понад 341 млн грн, зростання рік до року на понад 100 мільйонів (+31%).
Окремим напрямком соціальної діяльності ПУМБ є допомога Силам безпеки і оборони України. З 2022 року на понад 313 млн гривень банк передав у військові підрозділи тисячі одиниць обладнання для зв’язку та живлення, спостереження і керування, тактичного одягу та спорядження, автотранспорту і розвідувальних апаратів, засобів радіоелектронної боротьби і обладнання для саперних робіт. У 2024 році ПУМБ забезпечив ЗСУ необхідним на 146 млн грн.
Читайте також: "Жити назустріч": в Україні створили платформу інтеграції ветеранів та ветеранок
У 2022 р. банк започаткував соціальну ініціативу "Ми однієї крові". У співпраці з митцями та дизайнерами ПУМБ створює LifeSavingMerch, кошти від замовлення якого ідуть на доставки крові у гарячі точки, закупівлю такмеду для захисників, обладнання та ліків для парамедиків. Сьогодні це 45 партнерів, 6,7 тис. од. такмеду, 92 доставки крові, понад 3,6 тис. донорів. Це разом понад 160 тисячі врятованих життів. З 2024 року ми відшиваємо адаптивний одяг, 2368 од. якого вже передали у евакопотяги і шпиталі.
На День Незалежності України ПУМБ оголосив Національну донацію крові "Незалежність у нас в крові". За 10 днів донацій в 5 містах 465 українців стали донорами – це 1395 потенційно врятованих життів. Пумбівці щокварталу здають кров для поранених на відкритих донаціях разом з СЕО банку.
"Ми розпочали впровадження в нашу культуру принципу "жити назустріч" для просування рівності різних українців. Команда ПУМБ розроблює проєкт з розбудови інклюзивного бізнесу, щоб кожен співробітник, клієнт і партнер відчував гідність і мав рівні можливості при співпраці та обслуговуванні. У ПУМБ вже 96% відділень фізично доступні, банк працює над розбудовою внутрішнього інклюзивного простору. 2000 співробітників пройшли навчання з комунікації під час обслуговування осіб з різними видами порушень. Банк запустив партнерську платформу "Жити на зустріч", спрямовану на якісну інтеграцію ветеранів і ветеранок у цивільне життя. Ця платформа – приклад єднання військових і цивільних задля розбудови країни рівних можливостей", - говорить Голова Правління ПУМБ Сергій Черненко.
Читайте також: Курси англійської мови для ветеранів – Метінвест Політехніка запустила новий проєкт
Платформа "Жити на зустріч" складається з різних проєктів. У чат-боті "Фінансовий рестарт" 3200 учасників пройшли навчання з фінграмотності. Освітні заходи з економічних питань у Інклюзивному фінансовому хабі відвідали 2577 осіб. З незламними історіями ветеранів,які повернулись до повноцінного життя після поранення, – фотопроєктом Костянтина Ліберова – познайомились 2,5 млн українців. Разом із ЦУМ Київ, Superhumans, Ігри Нескорених ми створили маніфест рівності різних – інсталяцію, яка символізує силу єдності. ПУМБ став титульним партнером участі української команди у Invictus Games Vancouver Whistler 2025.
Ми створили освітньо-грантову програму з розвитку ветеранського бізнесу. 30 команд пройшли бізнес-навчання у KSE Business School. Експертне журі обрало 15 переможців, які отримали фінансування від 500 тис. до 1 млн гривень. Ментори та експерти продовжують консультувати нові бізнеси.ПУМБ надав в 2024 році стипендійну підтримку 10 талановитим студентам KSE, профінансував розробницьку діяльність 15 студентів технічних спеціальностей та 3 аспірантів КАІ.
Нагадаємо, Група Метінвест підтримує інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн.
Фото: з відкритих джерел