Садівництвом Сергій Риков з невеличкого містечка Бар, що на Вінниччині, захопився 12 років тому. У власному розсаднику ягідних культур вирощував малину, полуницю та жимолость. Однак з початком повномасштабної війни хобі-бізнес поставив на паузу та добровольцем пішов на фронт.

Вже за кілька місяців, у травні 2022 року, отримав важкі поранення, пройшов реабілітацію та повернувся до саду. Як розвиває власну справу у нових реаліях, ветеран розповів "Вінниця.Info", передає veteran.com.ua.

Читайте також: "Все почалося з малини" - військовий Василь Мартюк створив найбільший ягідний кооператив в Україні та відкрив "Сокарню"

До бізнесу Сергій повернувся після демобілізації за станом здоров’я, лікування та відновлення. Станом на сьогодні поновив вирощування жимолості: рослина це досить не вибаглива та не потребує окислення ґрунту як, наприклад, лохина. До того ж посадці ягоди цього року сприяла навіть погода:

"Кущі цієї ягоди люблять не тепло, а вологу. Її саджають подалі від сонця, у затінку, коли йдуть дощі. Цієї весни жимолость дуже добре розрослась", - ділиться успіхами чоловік.

Розповідає, що перед посадкою рослиною гарно обробити спеціальними препаратами "анти стрес" – такі "сподобаються" й полуниці  з малиною. До речі, з останньою цього сезону сталася сумна історія. Через дуже сильні та неочікувані морози навесні Сергій втратив фактично весь врожай цієї ягоди. Всього ж в його господарстві вирощується близько 20 сортів малини, 18 – полуниці та шість  - жимолості. Чоловік обирає види рослин, які будуть запилювати один одного. А на продаж готує не тільки самі ягоди, але й саджанці кущів.

Читайте також: Лавандове поле, садиба для туристів та крафтове варення – як родина ветерана Андрія Качмара веде бізнес на хуторі

"Саджанець (жимолості – ред.) однорічний коштує 50-70 гривень, дворічний - сто , а трирічний – 300 гривень. Трирічні саджанці уже плодоносять. Жимолость любить нейтральний ґрунт. Найкраще – висаджувати саджанці групою по три-чотири рослини різних сортів", - розкриває секрети вироування ветеран-садівник.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про захисника Романа Лизогубенка, який після фронту отримав грант та розвиває тепличне господарство на Житомирщині.

Фото: надані Сергієм Риковим