У Рівному створили команду з ампфутболу – адаптивного виду спорту для людей з травмами та ампутаціями кінцівок. До неї увійшли ветерани російсько-української війни, які отримали поранення на фронті та цивільні, які мають інвалідність.
Ініціаторами виступили місцевий футбольний клуб «Верес», на базі якого проходять тренування та проєкт «Ліга дужих» Української асоціації футболу.
Читайте також: Футбол на милицях – ветеранів у Вінниці запрошують на безкоштовні тренування
Реабілітація на полі
Ампфутбол зберігає основні правила класичного футболу, проте гравці пересуваються по полю на милицях. Для ветеранів це і нове захоплення, і частина реабілітації.
Долучитися до тренувань запрошують ветеранів, які ще відновлюються у госпіталях, а також захисників, які вже повернулися додому після лікування. Набір триватиме ще декілька місяців.
«Для ветеранів важливо, що вони не знаходяться постійно в межах госпіталю. Виїзд, приємне місце проведення, приємні люди навколо, побратими, однодумці – це точно буде для них позитивно», - говорить інструктор Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Юрій Омельчук.
Тим більше, з командою працюватиме реабілітолог. Це Ігор Головко, який вже тривалий час готує захисників до «Ігор нескорених».
«Спорт - це один з найкращих методів ресоціалізації людини з інвалідністю, в тому числі й ветерана. Фізичні тренування потрібні для покращення їхнього стану, силових показників, правильності роботи м'язів. Це буде мій функціонал в цій команді», - розповідає Ігор.
Читайте також: Футбол на милицях – у Луцьку створили команду з ветеранів війни
Ампфутбол – у кожному місті
Тренування проводитимуть щотижня. Фінансування на себе взяли рівненський народний клуб та Українська асоціація футболу.
Організатори розповідають, що амп-футбол набирає популярності не тільки у Рівному, а й в інших містах України.
Менеджер з розвитку проєкту «Ліга дужих» з ампфутболу Української асоціації футболу Віталій Манько розповідає: «Завдання - створити футбольні осередки з ампфутболу у кожному, як мінімум, обласному центрі України. Наразі, крім футбольного клубу «Верес», із професійних клубів ампфутбол розвиває ще «Шахтар». Це «Шахтар сталеві» - всім відома команда, яка вже бере участь у змаганнях».
Свої сили на полі вже спробував військовослужбовець Володимир. Він з 2014 року захищає Україну, виконував завдання в АТО та ООС та під час повномасштабної війни. На Курахівському напрямку чоловік отримав поранення, тож наразі перебуває на реабілітації та відновлюється завдяки спорту.
Захисник розповідає, що востаннє в футбол грав ще в дитинстві, тож одразу виходить не все.
«Це складно, тому що я вже давно не робив таких вправ, а тут треба виконувати багато рухів», - говорить Володимир.
Незважаючи на це, здаватися він не планує – попереду нові тренування та успіхи.
Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, як після втрати ноги ветеран Ярослав Качмар став тренером з футболу.
Фото: з відкритих джерел