У Рівному Благодійний Фонд «UA Responders» фінансує курс відновлення для ветеранів - безкоштовну реабілітацію організували на базі однієї з приватних клінік міста. Там розробляють індивідуальну програму для кожного пацієнта в залежності від отриманих травм та їхніх наслідків для здоров’я.

Як розповідає координаторка проєкту Благодійного Фонду «UA Responders» Інна Гурська, наразі можливістю скористалося вже п’ятеро захисників. Крім того, у фонд звернулося ще п’ятеро бійців, які зможуть розпочати курс відновлення у квітні.

Читайте також: На Дніпропетровщині ветеранам пропонують реабілітацію в санаторіях – подробиці

Історії військових

Серед тих, хто проходить реабілітацію – ветеран Максим, який у лютому 2023 року отримав поранення на фронті. У війську він виконував обов’язки сапера.

«Реабілітація розпочалась у мене на початку березня. З першого дня ми почали активно займатись рукою та ногою, вже є дуже великі результати з  активності правої руки. Моя мета – повернути її працездатність та реабілітуватись по максимуму. Також мені безоплатно надали лангету для вирівнювання пальців», – розповів ветеран.

Ще один учасник програми – Сергій, який вже вдруге проходить курс реабілітації. Він зазначає, що процес відновлення після поранення потребує тривалого часу, а кожен новий етап дає суттєві результати.

«В нас підходить до кінця реабілітаційний процес, тож я себе відчуваю набагато краще. Сили, скажімо так, додалося і психологічна стабільність додалася. Нам, військовим, важливо вливатися у цивільне життя. Рука вже набагато краще стала. Раніше взагалі було недобре, навіть шматок хліба не міг до рота донести. А це вже й чашку можу взяти. Результат є і суттєвий», — поділився чоловік.

Читайте також: Фізичне та ментальне відновлення – на Львівщині відкрили інтегрований простір для реабілітації ветеранів

Індивідуальний підхід та постійна підтримка

Реабілітацію військових у клініці координує команда спеціалістів. За словами ерготерапевтки Анастасії Фатєєвої, програма адаптується під кожного пацієнта.

«Упродовж трьох тижнів праці рука нашого пацієнта Максима стала набагато м'якшою, контрактура зменшилася, і він сам мені розповідає, що йому легше зав'язувати шнурівки. Стає легше, краще користуватися рукою в побуті. Ми пробували брати стакан, їсти, застібати ґудзики, замки різні. Це виходить зараз набагато легше».

Читайте також: Реабілітаційний центр європейського рівня працюватиме в Ужгороді

Як долучитися

Координаторка проєкту Інна Гурська пояснює, що реабілітація доступна для всіх ветеранів, незалежно від характеру їхніх травм.

«Якщо ветеран з ампутацією — ми беремо таких людей. Якщо ветеран потребує психологічної підтримки — це теж така категорія, яких потрібно підтримувати. Тому немає певних вимог для реабілітації, - розповіла вона.

Щоб отримати допомогу, ветерани можуть безпосередньо звернутися до фонду «UA Responders» або зв’язатися з координаторами проєкту.

Нагадаємо, у Хотині відкрили реабілітаційний модуль для захисників та цивільних, які постраждали через війну.

Фото: Суспільне Рівне