У лютому 2025 року у Канаді відбудуться чергові «Ігри нескорених» (Invictus Games). Це найбільші у світі міжнародні спортивні змагання для ветеранів та військових з пораненнями, травмами і захворюваннями. Цього разу на них збереться більше 500 учасників із понад 20 країн світу.
Українська збірна буде змагатися в 11 видах спорту, і наші ветерани вже готуються до змагань, щоб гідно представити нашу державу та нагадати світові про війну.
Читайте також: "Це не просто спорт, а й спілкування в колі своїх": ветеранів і ветеранок у Львові запрошують на заняття настільним тенісом
«Показати, що українці – незламна нація»
Заступниця міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Руслана Величко розповідає: «Ветеранська дипломатія завжди була найпотужнішим інструментом, адже саме ветерани – це ті люди, які пройшли бойові дії і які здатні донести до світу те, що тут відбувається».
Таке завдання ставить для себе і ветеран Валерій Одайник. У січні 2023 року, під час оборони Бахмута, він втратив обидві ноги. Автомобіль, у якому їхав Валерій, підірвався на ворожій протитанковій міні. Зараз ветеран тренується майже щодня, щоб гідно виступити на змаганнях.
«Хочемо донести всьому світу, що ми незламна нація і показати, що в нас дійсно йде війна. Бо складається враження, що світ забув про це», - говорить Валерій.
Читайте також: «Герої займаються біля тебе» - в Ужгороді відкрили безкоштовний спортзал для ветеранів та молоді
Психологічна реабілітація для ветеранів
Ветеран ЗСУ, учасник Ігор нескорених Ярослав Шаркий вважає, що заняття спортом для поранених військових – це можливість не тільки фізично, а й психологічно відновитися.
«В першу чергу йдеться про психологічну реабілітацію, адже ти постійно перебуваєш в колі своїх, кожен тебе розуміє і з усіма легко спілкуватися. Всі учасники змагань тренуються і тримають спортивний дух», - розповідає ветеран.
Ярослав – бойовий медик, який після служби на фронті залишився без ноги. У липні 2023 року він виконував завдання на Лиманському напрямку. Окупанти накривали наших воїнів скидами з дронів, Ярослав отримав поранення і побратими несли його п’ять кілометрів просто під час штурму окупантів. Чоловік вважає, що того дня дивом вижив.
«Все вибухає, пулі свистять, земля летить і я думаю, якщо не загинув одразу – то поки мене виноситимуть, точно все», - згадує він.
Після поранення він пережив 20 операцій та отримав протез. Реабілітуватися йому допоміг спорт, і тепер Ярослав продемонструє свої вміння на міжнародних змаганнях.
Нагадаємо, ветеран Денис Смольніков представлятиме Україну на "Іграх Нескорених".
Фото: з відкритих джерел