Ветерани та ветеранки зі статусом учасників бойових дій мають право на різні пільги. Зокрема, вони можуть оформити 75% знижки на оплату комунальних послуг  - як на себе, так і на членів родини, з якими разом проживають.

У 2025 році пільга на комуналку для захисників і захисниць буде продовжена в автоматичному режимі. Однак для декого цього не відбудеться - більш того, розмір знижки може змінитися. Кому з ветеранів та ветеранок загрожує подібна ситуація, розповідає veteran.com.ua.

Читайте також: Пільги для батьків УБД – у яких випадках можна отримати знижку на комуналку

Хто з УБД може втратити пільгу на комуналку

Знижки на комунальні послуги для учасників бойових дій та їхніх родин закріплені Постановою Кабміну України №373 від 17 квітня 2019 р. "Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі". Пільги розповсюджуються на такі послуги:

- користування житлом (квартплата)  - у межах норм, встановлених чинним законодавством;

- газо-, електропостачання та інші комунальні послуги, а також користування скрапленим газом для побутових потреб (у межах норм споживання);

- вартість палива, зокрема, рідкого (у межах встановлених законом норм для продажу населенню), для осіб, які проживають у будинках без центрального опалення.

Згідно з документом, пільги на комуналку в 2025 році продовжаться автоматично, якщо не відбулося змін в обставинах, що впливають на їхнє призначення та розмір. Йдеться про такі дані, як:

- адреса проживання учасника бойових дій;

- склад родини ветерана чи ветеранки;

- категорія пільговика;

- список житлово-комунальних послуг, на які можна оформити 75% знижки.

Читайте також: Пільги на комуналку – чи можуть надати знижку, якщо ветеран живе у гуртожитку

Як ветеранам продовжити право на отримання пільги

Якщо ж певні зміни відбулися, то захиснику чи захисниці треба звернутися до Пенсійного фонду України з повторною заявою. Зробити це необхідно протягом 30 календарних днів. Інакше пільгу може бути втрачено (або її розмір зменшиться).

Подати заяву можна кількома способами:

- звичайною поштою;

- на порталі електронних послуг Пенсійного фонду/через сервісний центр ПФУ;

- у мобільному застосунку "Дія" за допомогою електронного підпису.

Нагадаємо, влітку 2024 року в Україні реалізували реалізували експериментальний проєкт, що полегшує захисникам, захисницям та їхнім рідним процес звернення за житловою пільгою. Спрощену заяву можна подавати на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Фото: з відкритих джерел