В Україні масштабують послугу соціального супроводу військовослужбовців. До проєкту, започаткованому в 2023 році, долучаються нові військові частини ЗСУ, навчальні центри та військові шпиталі. Тепер фахівці надаватимуть супровід захисникам та захисницям, а також членам їхніх родин у понад 60 таких закладах.
Про це передає veteran.com.ua з посиланням на Міністерство соціальної політики України.
Читайте також: Нові вимоги до військових під час лікування - як уникнути проблем із командуванням
Експериментальний проєкт із надання соціального супроводу військовим та їхніх близьких стартував близько 1,5 роки тому. За цей час послуги отримати вже 20 тисяч захисників і захисниць у військових частинах та з’єднаннях. Ще двом тисячам воїнів надали допомогу у п’яти шпиталях – після їхнього приєднання до ініціативи у грудні 2024 року.
Високий рівень звернень до фахівців соціального супроводу продемонстрував необхідність розширити мережу закладів, в яких можна буде отримати послуги, зокрема, - військових шпиталів.
"Наші захисники та захисниці мають багато соціальних, побутових, організаційних питань, які їм важко вирішити самостійно, перебуваючи на службі, а тим більше, якщо вони з пораненнями потрапляють до шпиталів. Тому ми започаткували таку ініціативу, аби надавати супровід одразу в місцях дислокації, а також у шпиталях, - зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. - Не менш важливою є й допомога їхнім рідним, які залишаються вдома, - батькам похилого віку чи дружинам з дітьми, на плечі яких лягають усі соціально- побутові труднощі".
Наразі захисники та захисниці, які перебувають на лікуванні чи реабілітації, а також їхні родини можуть отримати у шпиталях такі послуги:
· відновлення документів та комунікація з органами державної влади;
· психосоціальна підтримка;
· надання інформації про пільги та гарантії від держави;
· забезпечення допоміжними засобами реабілітації;
· надання соцпослуг за місцем проживання.
Нагадаємо, військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях, мають право на низку грошових виплат від держави. На які саме види грошової допомоги розраховувати, в яких розмірах та як не втратити право на ці кошти, читайте в нашому матеріалі.
Фото: з відкритих джерел