Ветеран війни Руслан Вовк і австрійський волонтер, співзасновник громадської організації «Метаноя» Артур Зайберт розпочали піший похід «1000 кілометрів за відновлення». Вони планують дійти з України до Австрії, щоб зібрати кошти на створення центру реабілітації для українських військових.

Крім того, учасники походу прагнуть розповісти європейцям, яких зустрінуть у дорозі, про війну, реалії відновлення після фронту та те, як можна підтримати українських захисників.

Читайте також: "Ігри Нескорених" та підкорення Говерли: після втрати ноги ветеран Михайло Тарасенко веде активне життя

Як зазначив представник громадської організації «Метаноя» Василь Данилюк, похід стартував від Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, де Руслан Вовк лікувався і проходив реабілітацію після поранення.

Він підкреслив, що майбутній реабілітаційний центр, на який планують зібрати кошти під час походу, має стати закладом, де захисники зможуть фізично та психологічно відновлюватися. Для цього потрібно придбати сучасне обладнання.

 «Ми бачимо, що ветеранам потрібні реабілітаційні центри. І віримо, що в Україні, в Європі, у світі є люди, які це розуміють і готові вкладати гроші у реабілітацію», — розповів Василь Данилюк.

Учасники походу щодня долатимуть до 50 кілометрів, ночуватимуть у наметах, пройдуть через Львівщину, Польщу, Чехію. Їх супроводжує команда волонтерів і медиків.

 «Люди бачать по телевізору, що зараз відбувається в Україні. Але інформація про те, що відчувають ветерани до перебування у клініках і після того, не доходить до них. Наша мета –  показати, чим живуть вони, їхні сім’ї, допомогти їм зрозуміти, чим ми всі можемо допомогти колишнім військовослужбовцям», — розповів  австрійський волонтер Артур Зайберт.

Від початку повномасштабної війни волонтер разом із колегами надавав гуманітарну і фінансову допомогу, а також брав участь в евакуації жителів прифронтових регіонів України.

Читайте також: Підкорити Кіліманджаро – український ветеран з ампутацією піднявся на найвищу гору Африки

Ветеран Руслан Вовк, який разом з ним подолає дистанцію, говорить, що погодився взяти участь у поході без вагань: «Минуло пів року, як я звільнився з армії. І не можу себе знайти вдома, не бачу, чим можу зайнятися. Напевно, тому що живу поблизу фронту. Не можу відійти від війни. І для мене це важливо, і хлопці нехай побачать, що не треба здаватися, треба йти далі».

Ветеран – родом із Дніпропетровщини. У серпні 2023 року він отримав поранення поблизу села Урожайне на Донеччині. Медики пропонували військовому ампутувати ногу, але її вдалося зберегти завдяки операції, яку провели в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Після того він  сім місяців проходив реабілітацію і знає, наскільки важливе для ветеранів якісне відновлення.

Нагадаємо, на Рівненщині звели модульне містечко для ветеранів на реабілітації.

Фото: з відкритих джерел