Військовозобов’язані, які наразі мають статус "обмежено придатних" до несення служби, повинні пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) до 5 лютого. В іншому випадку до них можуть бути застосовані санкції – штраф у розмірі до 25,5 тисяч гривень. А в мобільному застосунку "Резерв +" з’явиться статус "у розшуку".
Читайте також: Чи мають обмежено придатні з відстрочкою пройти ВЛК до 4 лютого – пояснення юристів
Як нагадали в Міністерстві оборони України, наразі пройти ВЛК можна лише за направленням, виданим у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). До кінця січня планується реалізувати послугу оформлення направлень у застосунку "Резерв +", проте станом на сьогодні вона не запущена.
Для видачі такого документа військовозобов’язаного мають викликати до ТЦК повісткою. Крім того, можна ініціювати проходження військово-лікарської комісії самостійно, звернувшись з відповідним запитом до Терцентру.
"Якщо особа зі статусом "Обмежено придатний" не пройде повторний огляд до 5 лютого, електронний військово-обліковий документ в "Резерв +" залишиться без змін. Проте якщо ТЦК надійшле повістку на проходження ВЛК, і військовозобов’язаний не виконає умови цієї повістки – в "Резерв +" відобразиться статус "у розшуку", - звернули увагу в міністерстві.
Непроходження військово-лікарської комісії у встановлені строки вважається порушенням правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. За це може бути накладено штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень (від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
У відомстві також зауважили, що згідно з чинною нормативною базою, під час воєнного стану постанова ВЛК про придатність військовозобов’язаного до військової служби дійсна протягом одного року. Тож таку інформацію слід оновлювати щорічно.
Нагадаємо, в Україні змінили правила оформлення відстрочки від мобілізації. На які моменти варто звернути увагу, раніше розповідав veteran.com.ua з посиланням на коментарі адвокатки Дар’ї Тарасенко.
Фото: з відкритих джерел