Малюванням ветеран Роман Галушка захоплювався ще з дитинства. Пізніше це хобі переросло в любов до тату – перше зображення на тілі чоловіка з’явилося ще за часів юності, у 17 років.
Після початку повномасштабного вторгнення Роман став на захист Батьківщини, приєднавшись до лав ЗСУ. Однак захоплення своє не залишив: навіть у гарячих точках створював ескізи на планшеті. А після звільнення вирішив перетворити його на бізнес та відкрив тату-студію у Львові.
Читайте також: "Брутальна" реабілітація та працевлаштування - Олена Вовк запустила курси з тату для ветеранів у Харкові
Займатися тату Роман почав у 17 років. З дитячих років він вивчав академічний рисунок, живопис, акварель, опановував різні стилі малювання. Юнаком знайшов наставника серед тату-майстрів та, придбавши необхідні матеріали, почав працювати. Руку набивав, набирався досвіду та формував власний стиль у різних студіях, зокрема, за кордоном – у Польщі та Німеччині.
З початком повномасштабної війни Роман тимчасово відклав улюблену справу. Проте не переставав нею горіти, тож створював ескізи і на фронті. Це допомагало трохи відпочити та відволіктися від того, що відбувається навкруги. Зі служби звільнився у 2024 році та вирішив не просто повернутися до роботи тату-майстром, а відкрити власний бізнес.
"В Україні ця індустрія має значний потенціал для вдосконалення, особливо в аспектах офіційності, якості послуг та безпеки для клієнтів. Моя мета – надання тату-послуг в різних техніках, а також створення при тату-салоні арт-простору для митців Львова", – ділиться Роман.
Щоб втілити мрію в життя, чоловік потребував підтримки – як у плані навчання, так і фінансової. Друзі розповіли про програму "Відвага до бізнесу", що надає ветеранам можливість пройти бізнес-курси та отримати грант на відкриття чи розвиток власної справи. Роман подав заявку, успішно пройшов навчання, а його бізнес-проєкт став одним з переможців. Тож він отримав грантову допомогу від Львівської міської ради та організації "People in Need Ukraine".
Читайте також: Нова професія для ветеранів – художниця Марія Рамко проводить курс з татуювання для захисників
"Кажуть, що коли ти сам ведеш бізнес, то робиш все – і підлогу миєш, і прибираєш, і закупляєш, - з посмішкою каже ветеран. – Тож у цьому плані якраз навчання мені допомогло зрозуміти, як правильно будувати бізнес, в якому напрямку рухатися".
Сьогодні у Романа - власна тату-студія у Львові. Він працює в класичному стилі та використовує обладнання українського виробника. Більшість клієнтів – ветерани та військові, зокрема й ті, хто перебуває в місті на реабілітації чи у відпустці. Але останнім часом таким мистецтвом цікавляться й дівчата та жінки.
На дверях закладу – спеціальна наліпка "Підтримай бізнес ветерана". Вона популяризує підприємців з числа захисників і захисниць. Записатися на тату та підтримати студію Романа Галушки можна за посиланням.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що ветерани на Львівщині отримуватимуть більше грошей на бізнес. Як змінилися умови участі у програмі підтримки, читайте на нашому сайті.
Фото: скриншот з відео, Роман Галушка/Instagram