Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт № 10258 «Про ветеранське підприємництво». Він спрямований на підтримку бізнес-ініціатив захисників, створює сприятливі умови для їх започаткування та розвитку.
Як повідомляють у Кабінеті Міністрів України, документ розробили народні депутати України за участі Мінветеранів, Українського ветеранського фонду, громадського сектору та ветеранів війни.
Читайте також: Ветеранам пропонують взяти участь у бізнес-тренінгах та отримати 3 тис. доларів на власну справу
Хто отримає статус ветеранського бізнесу
Передусім, у проєкті закону визначили поняття «ветеранське підприємництво», а також встановили, якою має бути державна підтримка у цій сфері.
Суб'єктами ветеранського підприємництва визначено:
• ФОП або самозайняті особи з числа ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, членів сім'ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України;
• юридичні особи, де ветеран або група ветеранів війни, та/або члени сім'ї ветерана війни, та/або члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, та/або члени сім'ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України володіють корпоративними правами у розмірі не менше 60% сформованого статутного капіталу або 60% і більше членів юридичної особи є вищезгаданими особами.
Читайте також: Мільйон на бізнес – ветерани можуть взяти участь у новій грантовій програмі
Підтримка держави
Як розповідають в Українському ветеранському фонді, який долучився до розробки документу, основними напрямами державної політики у сфері ветеранського підприємництва визначили:
• запровадження податкових механізмів стимулювання ветеранського підприємництва;
• пріоритетне залучення ветеранських підприємств до науково-технічних і соціально-економічних програм, також ветеранським підприємствам надається перевага у постачанні продукції для державних та регіональних потреб;
• забезпечення просування товарів, робіт, послуг, результатів інтелектуальної діяльності на зовнішні ринки;
• держава запроваджує програми кредитування та часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами;
• спрощення дозвільних процедур держнагляду, отримання документів дозвільного характеру та скороченню строку проведення таких процедур;
• впровадження механізмів сприяння та стимулювання до використання у виробництві суб’єктами ветеранського підприємництва новітніх технологій та інновацій.
Детальніше з проєктом Закону про ветеранське підприємництво можна ознайомитися за посиланням.
«Зараз готуватиметься фінальний текст до другого читання, і я впевнена: ветеранське підприємництво буде закріплене на державному рівні. Наші ветерани заслуговують на це, і вони доведуть, що здатні підняти економіку країни на новий рівень своїми ідеями та підприємницьким духом», – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.
Нагадаємо, держава надасть ще 82 гранти на бізнес ветеранам та членам їхніх родин.
Фото: з відкритих джерел