Повертаючись з фронту, захисники та захисниці стикаються з питанням, чим займатися у мирному житті. Частина з них знову йде на роботу, якою займалася до військової служби, інші проходять перекваліфікацію та змінюють сферу діяльності, а треті – відкривають власну справу.

Останні можуть розраховувати на фінансову підтримку. Зокрема, у рамках ветеранського напряму урядової програми "Власна справа" гранти отримають ще майже 100 колишніх воїнів та членів їхніх родин. Про це повідомляє veteran.com.ua з посиланням на Державну службу зайнятості.

Читайте також: "Власна справа" - у Вінниці стартує безкоштовний курс для ветеранів та їхніх родин

За результатами одинадцятої хвилі програми, фінансування на започаткування або розвиток власного бізнесу отримають 482 людини. Їм нададуть мікрогранти загальною сумою майже 133 мільйона гривень, що сприятиме створенню 790 робочих місць та зміцненню економіки.

Топ-5 сфер діяльності, в яких переможці здійснюють або розпочнуть підприємницьку діяльність:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів;

- тимчасове розміщення й організація харчування;

- переробна промисловість;

- надання інших видів послуг;

- охорона здоров'я та надання соціальної допомоги.

У межах ветеранського напрямку "Власної справи" переможцями цієї хвилі програми стали 95 заявників. Приблизно половина з них – учасники бойових дій, інші – члени родини УБД або особи з інвалідністю внаслідок  війни. Понад 60% отримувачів грантів – люди з вищою освітою, 47% вже мають власний бізнес. Середній розмір допомоги від держави склав 469 тисяч гривень.

"З моменту запуску ветеранського напрямку програми у квітні 2023 року майже дві тисячі українців втілили свої бізнес-ідеї. У процесі створення понад 3700 нових робочих місць. Так, 31% грантерів відкрили магазини та майстерні, 15% — відкрили кафе або кав’ярні, 14% — виробляють товари,  ще 9% надають послуги", - додали в Державній службі зайнятості.

Зауважимо, що програма "Власна справа" передбачає надання мікрогрантів у розмірі від 150 тис. до одного мільйона гривень. Найменшу із зазначених сум можуть отримати молоді люди до 25 років, а на найбільший варіант – претендувати отримати учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їхнього подружжя.

Дізнатися деталі та взяти участь у конкурсі можна на сайті Дія.

Нагадаємо, Український ветеранський фонд запустив нову грантову програму підтримки підприємництва – "Варто РОБИти СВОЄ 2.0". Вона передбачає, що захисники і захисниці можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень для запуску або масштабування власної справи.

Фото: з відкритих джерел