Військовозобов’язані, які надали в ТЦК та СП документи для оформлення відстрочки, але отримали відмову, можуть оскаржити рішення в суді.
Як це зробити, які докази необхідно зібрати і в який термін суд розгляне справу, на своїй сторінці у Facebook розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко.
Читайте також: Відстрочка від мобілізації: хто та як може продовжити після 7 лютого
Оскарження або повторна заява
Для початку правознавиця радить переконатися, що ви дійсно маєте підстави для оформлення відстрочки та подали повний пакет документів.
Якщо у відмові зазначено про неподання документа, який ви можете надати, зверніться у ТЦК з новою заявою на відстрочку. Додайте документ, який вимагає ТЦК - таким чином ви зможете отримати відстрочку швидше, ніж якщо будете оскаржувати рішення в суді.
Читайте також: Оскарження відмови у відстрочці – чи може ТЦК мобілізувати, поки триває суд
Розгляд у суді
В інших випадках необхідно оскаржувати відмову в суді. Для цього спочатку необхідно зібрати докази. В ідеалі це має бути копія вашої заяви на відстрочку з усіма додатками та повідомлення про відмову у ній.
«Також суди часто вимагають копію протокольного рішення комісії про відмову наданні відстрочки. Якщо чогось не вистачає, необхідно звернутись до ТЦК та СП з проханням надати копії таких документів, а потім, за необхідності, просити суд витребувати ці докази у відповідача», - розповідає Дар’я Тарасенко.
Після цього потрібно:
• Скласти текст позовної заяви.
• Сплатити судовий збір (крім випадків, коли закон звільняє вас від обов'язку платити його).
• Подати позов до відповідного окружного адміністративного суду.
• Очікувати ухвали про відкриття провадження.
Займатися судовим оскарженням можна за допомогою спеціаліста або самостійно – закон не зобов'язує мати для цього адвоката.
Юристка пояснює, що в таких випадках суд зазвичай розглядає справу в порядку спрощеного провадження без виклику сторін. Тобто, суд збере документи від обох сторін спору, розгляне справу на підставі цих документів та ухвалить рішення. Це має відбутися протягом 60 днів з дня відкриття провадження по справі. Проте, цього строку не завжди дотримуються.
Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, чи потрібно мати паперову довідку тим, хто оформив електронну відстрочку в "Резерв+".
Фото: з відкритих джерел