Розведенням риби та креветок Розенберга Микола Тарасенко зайнявся після повернення з фронту. У 2022 році він отримав важке поранення на Херсонщині, внаслідок чого втратив обидві ноги. Після реабілітації приїхав додому, в село Волосівка Житомирської області, і просто на своєму подвір’ї облаштував цех та басейн з очищенням води. Сьогодні він вирощує близько двох тисяч особин осетра і форелі та стільки ж – креветок.
Ідею власної справи підгледів у соціальній мережі
Бізнесом Микола займається з 2023 року – розпочав з вирощування креветок. А у квітні 2024 року придбав мальками ще й 300 осетрів та 350 форелей. Сьогодні ж його господарство виросло вже до близько двох тисяч рибин та такої ж кількості креветок – вони живуть у чотирьох басейнах та штучній водоймі.
Читайте також: "Про ветеранський бізнес треба говорити" - через рік після втрати рук на фронті Сергій Жуковський розвиває власну справу
Ідея започаткувати власну справу до ветерана прийшла під час реабілітації після поранення:
"Я лежав в протезному центрі, гортав "TikTok", і мені попалося відео про вирощування креветок. Я приїхав додому, поговорив з родиною, чи допоможуть вони мені, якщо я почну цим займатися. Вони сказали "без проблем", і ми почали будувати під це будівлю, - розповідає чоловік. – А першого малька взяли, коли її ще не було, - два басейни стояли в гаражі, там росли креветки".
Незважаючи на те, що починав Микола саме з вирощування креветок, займатися рибою йому подобається більше. Адже осетри та форель потребують меншого догляду: їх достатньо погодувати тричі на день та раз на кілька днів почистити фільтри. На день риби з’їдають близько 1,5 кілограма спеціального корму.
"Форель, здається, у мене вічно голодна, - з посмішкою підмічає ветеран. – Все, що летить над басейном, - бджоли чи метелики, - вони одразу наздоганяють та намагаються збити. Те ж саме стосується й комарів ввечері - риби стрибають, збивають".
"Вже шукаю покупців": як Микола планує розвивати бізнес
Наразі риба ще не досягла товарного розміру, проте вже зараз чоловік шукає, куди та в якому вигляді збуватиме свою продукцію. Зокрема, форель хоче продати одному з ресторанів у грудні.
Читайте також: "До війни на таку "аферу" не підписався б" - втративши ногу на фронті, ветеран відкриває автомийку
А от щодо осетрів розглядає інші перспективи:
"Я планую їх вирощувати десь півтора року, а то і два. Адже ікру вони починають давати лише через два роки, а це потрібно для виведення малька. Можливо, трошки продам тушками, а частину відберу на маточне стадо, - ділиться колишній оборонець. – На мальок попит досить великий. З одного осетра можна отримати півкілограма ікри та до десяти тисяч мальків. На цьому можна більше заробити".
Нині Микола Тарасенко накопичує кошти на більш потужний фільтр для очищення води. Тих, що має, вже недостатньо для поточних об’ємів. А нове придбання допоможе збільшити вирощування риби.
Нагадаємо, раніше ми розповідали ветерана Сергія Кучерявого, який разом з побратимом відкрив у Києві перше кафе для військових "5.45".
Фото: скріншот з відео